Muszę przytyć.

napisał/a: komaros 2011-12-31 14:03
Witam. Mam 16 lat mam 184 cm wzrostu i 54 kg masy. Wiem że to za mało. Sprawdziłem BMI i wiem, że powinienem przytyć ok 10kg. Czy jest to do zrobienia? W jakim okresie czasu, czy do wakacji dam radę? Mam udać się z tym do lekarza czy też sam ułożyć sobie dietę? Proszę o porady - wyglądam straszine i wszyscy się ze mnie śmieją...
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-12-31 14:10
Musisz po prostu więcej jeść innej rady nie ma.
napisał/a: ~Anonymous 2012-01-02 09:02
powiem Ci tak. Wszytko zależy od Twojej przemiany materii. W podstawówce miałam 17 kg niedowagi. W liceum 11 kg. Stawałam na rzęsach żeby przytyć, PIŁAM tran, jadłam duże ilości jogurtów, śmietan, tłustych rzeczy. Robiłam setki badań. Efekt? Żaden. Byłam energiczna, nerwowa- wszystko spalałam strasznie szybko. Dzisiaj przy wzroście 178 cm ważę 59 kg.
W takich przypadkach jak mój nie wystarczy tylko zmiana diety ale także całego trybu życia. Pośpiech, nerwy itd.

Podstawa- więcej jeść, wysypiać się itd.
Wizyta u lekarza też nie zaszkodzi. Po wywiadzie lekarz może podpowie Ci coś konkretnego i uda Ci się podnieść masę ciała :)
Pozdrawiam.
napisał/a: millo1 2012-01-29 17:20
jedz dużo orzechów, ryżu, makaronu, pestek dyni, slonecznika. do potraw dodawaj łyżkę oliwy z oliwek. i jedz dużo ale najlepiej właśnie takich rzeczy jak kasze, mąki, makarony (mięso też oczywiście). wcale dieta złożona z fast foodów, chipsów itd nie jest najlepsza. tzn. może dla tycia trochę tak, ale niezdrowego a chyba nie o to chodzi.