Mrowienie w ręce.

napisał/a: misiekk 2008-11-05 15:11
Witam


Pojawiło mi się (od mn. tygodnia) uczucie mrowienia w lewej ręce. Na początku myślałem, że jest to spowodowane ciasnym paskiem od zegarka ale po zdjęciu zegarka uczucie nie ustępuje.

Dokładniej mam mrowienie w 3 dolnych palcach. Wydaje mi się że są zimniejsze i dodatkowo mam jakby mniej siły w tej ręce. Czucie zimna też jest zaburzone bardziej czuję zimno jako niewielki ból.

Mój znajomy miał kiedyś jakieś zapalenie nerwu łokciowego z powodu myszki komputerowej i złego ułożenia ręki pod czas pracy. Nerw był uciskany. Lewa ręka to nie jest ręka, którą używam myszkę ale trzymam ją na blacie.
Mój ojciec ma podobną sytuację z ręką tylko prawą z kolei i lekarze mówią że jest ucisk na nerw łokciowy. Miał zaleconą krioterapię możliwe że potrzeba będzie zrobić operację.

Czy u mnie sytuacja może być podobna i co mam dalej robić?
prosze o pomoc pozdrawiam
BeautyFromPain
napisał/a: BeautyFromPain 2008-11-09 21:49
Moge stwierdzić, że mam to samo z prawą ręką, ale drętwieje mi cała dłoń, zwłaszcza w nocy, w dzień odczuwam mrowienie w końcach palców i jest to denerwujące, bo utrudnia normalne funkcjonowanie. Podobno na takie objawy jest dobry magnez z wit. B6 ale także lekarz ortopeda, ktory może stwierdzić czy nie jest to zespół cieśni nadgarstka lub ból od kręgosłupa odcinka szyjnego