Mrowienie w prawej ręce

napisał/a: tentypo 2013-06-25 16:28
Witam serdecznie,


od dwóch tygodni mam dziwne uczucie w ręce. Ręka często lekko drętwieje i czuje w niej niewielkie mrowienie, dodatkowo wystepuje uczucie jakby reka byla wsadzona do letniej wody. nie jest to mocno uciazliwe, nie przeszkadza mi w zyciu codziennym, nie zauwazylem tez, zeby reka byla oslabiona. Po prostu czuje ja inaczej niz zwykle.

Jestem osoba bardzo aktywna fizycznie - kilka razy w tygodniu biegam i regularnie chodze na silownie. Bardzo czesto wykonuje intensywny trening w granicach maksymalnego tetna i nigdy nie odczuwalem zadnych dolegliwosci sercowych. EKG (niestety tylko spoczynkowe) mialem na pewno wykonywane w ciagu ostatnich dwóch lat i bylo bez zmian. Stad podejrzewam, ze nie jest to zwiazane z krazeniem, ale moge sie oczywiscie mylic.

Zeszłego roku byłem u neurologa, poniewaz czulem zapachy ktore nie istnieja (chyba nwet poruszalem to na tym forum). Po badaniu obrazowym glowy (MRI - bez kontrastu) okazalo sie ze nie ma zadnych zmian. Lekarz stwierdzil lekka padaczke nie wymagajaca dalszego leczenia, mam sie jedynie zglosic jak objawy sie nasila. Ale ostatnio nie czuje tych zapachow czesciej,c zy intensywniej, one nie zniknely, ale tez sie nie nasilily.

Badania krwi i moczu mialem robione w zeszlym roku (listopad/grudzien) - bez zmian.

Nie jestem przekonany, czy moze byc to zwiazane ze stresem, na ktorego brak ostatnio nie narzekam, a ze odbilo sie to na moim zdrowiu, widze po nasileniu sie objawow jelita drazliwego. Niestety mam ta przypadlosc i w stresujacych momentach (a czasem i zupelnie z nienacka) sie odzywa.

Bardzo prosze o informacje, czy widzicie podstawy do dalszej diagnostyki, czy moze poczekac. W ostatnim czasie nie zauwazylem zadnych spadkow formy, czy masy (wrecz przeciwnie, przytylem), anie zadnych innych niepokojacych objawow.
napisał/a: ~Anonymous 2013-06-28 00:32
A kręgosłup w normie? Może jakieś uciski, nadwyrężenia. Mrowienie może być efektem ucisku na nerwy kręgosłupa górnej partii. Pozdrawiam.