Mrowienie, drętwienie, bolesny przykurcz rąk i nóg.

napisał/a: ola19822 2007-06-12 10:15
Witam wszystkich,
tydzień temu zdarzyło mi się coś nietypowego. Otóż, pewnego dnia poczułam się źle - najpierw bolała mnie głowa, potem zrobiło mi się duszno, niedobrze, chciało mi się przez moment wymiotować, zrobiłam się blada jak ściana i słaba, poczułam mrowienie rąk i nóg, natępnie zdrętwienie tyże i strasznie bolesny przykurcz rąk i nóg. Nie mogłam się ruszyć. Nie czułam rąk ani nóg. Czułam jak mrowienie powoli opanowuje całe ciało, także wokół głowy, miałam przyspieszony oddech i zimne ciało. Przyjechało pogotowie, ale nie potrafili mi powiedzieć co mi jest, kazali pójść do lekarza rodzinnego. Poszłam, ale stwierdził tylko, że to pewnie odwodnienie i ubytek elektrolitów, zapisał lek na ich uzupełnienie, ale ostatnio poczułam się znowu źle. Czy ktoś wie co to może być?? Pozdrawiam.
napisał/a: Piter1 2007-06-12 11:10
Ja bym poczekał i jeśli się to znowu powtórzy za jakiś czas to poszedł bym do lekarza rodzinnego i poprosił o skierowanie do neurologa.
Dziwne rzeczy (nie trwające długo) a dziejące się w pewnych odstępach czasu mogą być objawami epilepsji.
napisał/a: ola19822 2007-06-12 11:20
Już przedtem miałam coś takiego 3 razy, ale kończyło się tylko na mrowieniu rąk i uczuciu duszności, potem już nic się nie działo takiego, jak to miało miejsce ostatnio. Ale czy epilepsja nie charakteryzuje się przypadkiem utratą przytomności? Jak byłam cały czas przytomna (i nieźle spanikowana). Dzięki za Twoją odpowiedź. Pozdrawiam :)
napisał/a: Piter1 2007-06-13 14:47
ola1982 napisal(a):Ale czy epilepsja nie charakteryzuje się przypadkiem utratą przytomności?


No właśnie nie. Jest wiele odmian tej choroby gdzie nie dochodzi do utraty przytomności.

Musisz zwracać uwagę na okoliczności w jakich się to zdarza no i w jakich mniej więcej odstępach czasu.

Drętwienia i mrowienia można powiedzieć, że wskazują na problem z głową, więc się pilnuj.

i również pozdrawiam
napisał/a: ewasz4 2008-08-21 22:00
witam:)
mam dokładnie te same objawy tylko że takie bolesne skurcze miałam narazie dwa razy i za każdym razem był w dniu kiedy dostałam okres. Pierwszy lekarz powiedział ze to nerwica wegetatywna , przepisał mi tabletki ziołowe (Bellergot), kazał nie dusic w sobie emocji i na tym sie skończyło. Po 2 mies znów miałam te skórcze i lekarka mi powiedziała że tak kobiety reagują na strach przed bólem miesiączkowym, po pierwszym porodzie może mi przejdzie...

nie wiem czy któraś z tych diagnoz jest słuszna, ale te bóle, powyginane palce na dobre 15min to nie jest nic miłego i tak do końca nie wiem jak temu przeciwdziałac albo zapobiegać, mam sie na zapas farzerować rozkurczowymi tabletkami???
napisał/a: madzia1988r1 2008-08-22 23:14
hej
ja też mam podobny problem.. tylko na początku miałam ataki tylko podczas miesiączki a teraz nogi mnie bolą bardzo często.. nie mogę zmęczyć się fizycznie bo później mam taki ból nóg, że wytrzymać się nie da :( mi powiedziano że to padaczka, później że poczatek stwardnienia, później że to od okresu, ale mój ginekolog stwierdził, że nie jest możliwe żeby przez okres były takie problemy z nogami.. na końcu stwierdzono, że to pewnie choroba ukryta i że wyjdzie za parę lat..
pozdrawiam!
napisał/a: Na_Lesnik 2008-08-30 05:24
Takie przypadki nalezy zawsze sprawdzac na choroby odkleszczowe: borelioza, bartonelloza oraz babeszjoza.
W tych chorobach objawy na poczatku moga byc napadowe (pozniej sie robia stale).

Gdzie robic badania spytajcie na forum
borelioza.dl.pl
po podaniu gdzie mieszkacie. Tam sa tysiace chorych i ktos pewnie mieszka w waszej okolic i wam powie gdzie diagnozuja.

Nalezy unika jak ognia testow ELISA ktore w odkleszczowkach wychodza najczesciej falszywie ujemnie lub falszywie dodatnio.
Wiec albo testy DNA albo Western blot.
Niestety wiekszosc lekarzy sobie z tego nie zdaje sprawy i tylko na takie testy kieruja. Pozniej taki chory nie wie na co choruje a o skutecznym leczeniu moze zapomniec.
napisał/a: madzia1988r1 2008-08-30 17:46
ale ja miałam robione badanie na neuroboreliozę- punkcję i nic nie wyszło.. chyba te badanie wystarczy...
napisał/a: prograf1978 2008-09-28 01:19
madzia1988r - niestety przy neuroboreliozie badanie płynu mózgowo-rdzeniowego czesto wychodzi ujemnie gdyz defacto nie ma tam kretkó boreli bo te bakterie nie zyja w płynie MR gdyz jest to dla nich nieprzyjazdne srodowisko

na twoim miejscy zrobiłbym test WB
pozdr
napisał/a: nonak 2008-09-30 14:14
Podpytaj ludzi na portalu społecznościowym osób o tych samych chorobach m.in jest grupa osób z podobnymi objawami www.naszechoroby.pl Możesz napisać do nich bezpośrednio maila, otrzymują powiadomienie natychmiast więc szybko ci odpiszą
napisał/a: wampiryczna 2012-01-02 18:42
Moje Drogie Panie!
Mam ten sam problem! Właśnie najczęściej podczas miesiączki. Osłabienie - prawie omdlenie, skurcz rąk (powyginane palce, wygląda to strasznie...), czasami i nóg, twarzy. Nie zdarza się to często, ale jednak nie jest przyjemne :(
Miałam robione EKG, ECHO, nosiłam Holtera - wszystkie wyniki mialam dobre. Byłam też u neurologa, który nic nie stwierdził i... niestety nie wiem co to jest. Bralam też magnez, witaminy. A jest to naprawdę, cholernie nieprzyjemne.