mroczki przed oczami

napisał/a: Zgredkowa 2006-11-12 22:53
mam omdlenia... pokazuja mi sie mroczki przed oczami... bylam juz badana na oddziale kardiologi i neurologi i epitologi i twierdza ze jestem zdrowa.... ze to taki moj urok... ale ja wiem ze ze mna jest cos nie tak!! opisze wszystko dokladnie jak ktos sie odezwie...czekam
napisał/a: Peter 2006-11-13 07:48
Potrzeba więcej informacji, ile masz lat, przyjmujesz jakieś leki, jak radzisz sobie ze stresem i czy masz sytuacje stresowe, jakie masz ciśnienie krwi, poziom glukozy we krwi (badania ogólne), w jakiej sytuacji dochodzi do omdleń (zniama pozycji, zdenerwowanie, spożycie jakiś pokarmów), czy jesteś alergikiem, czy robiono Ci jakieś testy alergiczne? Od jak dawna to trwa? Czy w związku z tym podawano Ci jakieś leki?
napisał/a: Zgredkowa 2006-11-13 18:58
Mam prawie 17 lat. Nie przyjmuje żadnych leków, ze stresem radzę sobie normalnie... tak jak każdy czasem się denerwuje, ale nigdy w sytuacji stresowej nie zemdlałam i nie miałam słabości. Ciśnienie tętnicze ostatnio miałam badane 7.06.2006r i wynosiło 117/70, glukoza 93mg%. Do omdleń dochodzi w sytuacji najmniej oczekiwanej np. jak prowadzę zwykłą rozmowę, ide gdzieś, siedzę na krzesełku, czeszę się itp. Nie jestem alergikiem i nie robiono mi żadnych testów alergicznych. Trwa to już od 16.11.2005 roku, wczesniej mdlałam nawet 3 razy dziennie, w tej chwili mdleje rzadko, ok. raz na trzy miesiące, ale często jest mi słabo, bez jakich kolwiek przyczyn widzę mroczki przed oczami, ale po tych mroczkach nie mdleje i nie mam żadnych słabości. Nigdy nie podawano mi żadnych leków.
Dziękuje za napisanie i proszę o pomoc.
napisał/a: Peter 2006-11-14 07:36
Mam jeszcze kilka pytań, czy badano Ci poziom żelaza w surowicy krwi, czy masz wyniki badań specjalistycznych (bo myślę, że zrobiono), np. tomografię komputerową głowy/mózgu? Mam jeszcze pytania natury trochę bardziej intymnej, czy byłaś badana ginekologicznie i czy te omdlenia nie zaczęły się w okresie dojrzewania? Czy cykl masz uregulowany, czy raczej nie i czy w okresie ostatnich 3-4 lat dużo urosłaś?

[ Dodano: 2006-11-14, 07:41 ]
A jeszcze jedno, czy jesteś osobą wysoką, szczupłą i jak się odżywiasz, czy regularnie, czy stosujesz jakieś diety? czy masz jakiekolwiek dolegliwości z przewodu pokarmowego (nieokreślone bóle brzucha, wzdęcia itp)?

[ Dodano: 2006-11-14, 15:18 ]
Informacje (jeśli chcesz) możesz przesłać na mój e-mail: pc1121@wp.pl
napisał/a: Zgredkowa 2006-11-14 17:30
odpowiedz napisalam na e-mail