MRI mózgu bez kontrastu a wykrywanie tętniaków

napisał/a: jolab1 2010-02-20 13:15
Dzień Dobry mam pytanie czy rezonans magnetyczny bez kontrastu jest w stanie wykryć tętniaka mózgu?
napisał/a: jolab1 2010-02-20 17:48
jolab napisal(a):Dzień Dobry mam pytanie czy rezonans magnetyczny bez kontrastu jest w stanie wykryć tętniaka mózgu?


Dodam jeszcze:
2 tyg. temu doznałam urazu głowy i mam straszne bóle glowy, które nie mijają, dodatkowo nudności, zawroty głowy, brak koncentracji, stany podgorączkowe! Przez co zlecono mi zrobienie 3 dni temu prywanie MRI, ale bez kontrastu (skan mózgu wyszedł prawidłowy!)!

Podobne bóle, zdarzały mi się wcześniej ponieważ podobno cierpię na napięciowe bóle głowy czy też migreny! 2 lata temu miałam robione TK z kontrastem i też wszystko było dobrze!
Z tego co wyczytalam do stwierdzenia anomalii w naczyniach należy podać kontrast! Jestem torchę zaniepokojona, ponieważ bóle nadal nie mijają, towarzyszą im objawy podane wyżej i dziwne uczucie przepelnienia i pulsowania w głowie, oraz niekiedy dziwne ukłucia przy poruszaniu głową po prawej stronie! Robienie kolejnego MRI prywatnie z kontrastem byłoby szaleństwem! Co o tym myśleć! Serdeczine dziękuje za odp.!
napisał/a: ata28 2010-02-20 17:54
a szemu od razu nie bylo z kontrastem?
napisał/a: jolab1 2010-02-20 17:59
bo lekarz nie dał takiego wskazania
napisał/a: Cafe Latte 2010-02-21 16:54
A jaka jest szansa że w rezonansie albo tomografii z kontrastem się nie wykryje tętniaka nawet jeśli on jest?
napisał/a: ata28 2010-02-23 16:41
Pytałam wczoraj technika,mówił że na wykrycie tetniakow to ANGIO robia
napisał/a: Cafe Latte 2010-02-23 21:21
Dzięki bardzo za odpowiedź :)
A jeszcze czy jak się robi TK albo MRI (z innego powodu)to mogą lekarze zauważyć coś niepokojącego i wysłać na angiografię?
Ja się na TK nie wybieram, ale pytam ze względu na kogoś
napisał/a: ata28 2010-02-23 21:54
Cafe napisal(a):Dzięki bardzo za odpowiedź :)
A jeszcze czy jak się robi TK albo MRI (z innego powodu)to mogą lekarze zauważyć coś niepokojącego i wysłać na angiografię?
Ja się na TK nie wybieram, ale pytam ze względu na kogoś

Wiesz co , mi sie wydaje ze jesli lekarz zobaczy cos niepokojacego- a nie jest to zwiazane ze wskazaniem skierowania, to musi to opisac.
chociaz ja mam klopot, prosze zeby mi opisali inna rzecz niz ta ze wskazania i nie opisuja.
Ale mysle ze nieopisanie jakiegos powaznego procesu chorobowego bylo by wykroczeniem
Zreszta do TK i RM dostaje sie plyty- wiec zawsze mozna skonsultowac z innym lekarzem
napisał/a: Cafe Latte 2010-02-23 22:25
A to dobrze :) chyba każdy normalny lekarz by opisał jakby zauważył coś. A w takim razie może w ogóle nie wyjść w tych badaniach? Szczerze mówiąc nie wiwm, jakie naczynia widać na TK. Sorki, że tak męczę... xD