MRI kolana lewego -proszę o interpretacje i rade co dalej

napisał/a: aalexz 2013-01-15 00:18
Proszę o interpretacje wyniku MRI kolana lewego i ewentualną poradę co mnie może czekac. Dodam tyle że kolano mi dokucza i mnie boli od dłuższego już czasu i zaczyna mi to już przeszkadzac.

Badanie MR kolana lewego wykonane w sekwencjach T1, PD i T2-zależnych
Uwidocznione struktury kostne- bez cech uszkodzenia, o prawidłowym sygnale
płyn w jamie stawowej: nieznaczna ilość
chrząstki stawowe: bez cech uszkodzenia
łąkotki przyśrodkowa(MM) i boczna(LM): zmiany przeciążeniowe, z brzeżną horyzontalną szczeliną pęknięcia roku tylnego MM, LM bez cech uszkodzenia
staw rzepkowo-udowy i aparat wyprostny: bez patologii
więzadła krzyżowe(ACL, PCL) i poboczne (MCL,LCL) bez cech uszkodzenia
dół podkolanowy- wielokomorowa torbiel Bakera o wys. ponad 5cm i średnicy ponad 3cm
Wnioski: uszkodzenie rogu tyniego MM z torbielą Bakera w dole podkolanowym
napisał/a: paszcza1 2013-09-18 11:59
Ameryki nieodkryję, miałem ten sam problem i chyba niezaprzeczalnie będzie Ci potrzebna artroskopia...
napisał/a: kordian1 2013-09-18 20:31
Ogólnie przyjętym sposobem leczenia jest operacyjne jej usunięcie, niekiedy stosuje się jeszcze punkcję z jednoczesnym wstrzyknięciem środka steroidowego ale rzadko daje to trwałe wyleczenie. Kolano na chwilę obecną oszczędzać.
napisał/a: aalexz 2014-10-28 21:43
Ehhhh przez jakiś czas było dobrze i kolano nie doskwierało, ale od kilku dni czuję że problem powraca i pewnie znowu zacznie się chodzenie lekarzach itp itd. Myślicie że fizykoterapia była by wskazana? Jeśli tak to jakie zabiegi?
napisał/a: kordian1 2014-10-28 22:24
Wizyta kontrolna u lekarza jest wskazana, tą torbiel radziłbym usunąć. Równocześnie z ortopedą można się umówić z rehabilitantem, może nie na same zabiegi fizykalne które mogą mało wnieść do sprawy ale na odpowiednie ćwiczenia które rehabilitant dobierze wg potrzeby.