MR kręgosłupa szyjnego- analiza wyniku

napisał/a: wojciech_1989 2016-12-04 13:09
Zmniejszenie fizjologicznej lordozy w środkowym odcinku kręgosłupa szyjnego. Obniżenie sygnału w obrazach T2- zależnych krążków międzykręgowych C2-C7- zmiany dehydratacyjne. Obniżenie wysokości krążka międzykręgowego C5-C6- zmiany degeneracyjne krążka. Na poziomie C5-C6 i C6-C7 widoczne zaostrzenia tylnych krawędzi trzonów nieco zmniejszające światło otworów międzykręgowych oraz niewielka pośrodkowa wypuklina krążka miedzykręgowego nieznacznie modelujaca przednią ścianę worka oponowego. Zaostrzenie przednich krawędzi trzonów C5-C6.
Poza tym innych zmian badaniem MR nie uwidoczniono. Rezerwa płynowa przestrzeni podpajęczynówkowej worka oponowego zachowana. Rdzeń kręgowy bez cech ucisku, czy też modelowania, bez zmian ogniskowych.

Wn. MR: Rozpoczynające się zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa szyjnego. Niewielka wypuklina krążka miedzykręgowego C5-C6 i C6-C7.

Pod tym linkiem ( http://commed.polki.pl/dretwienie-dwoch-palcow-vt102052.html ) zamieszczam moje wcześniejsze objawy, które opisywałem pod działem ,,neurolog"
napisał/a: MICHAL-CS 2017-01-24 20:34
Witam, osobiście udałbym się do dobrego fizjoterapeuty celem dokładnego badania funkcjonalnego, być może masz jakieś deficyty w ruchomości, nadmierne napięcie mięśniowe, które też może powodować podobne dolegliwości, ciężko diagnozować i coś doradzić bez dokładnego badania.

Pozdrawiam