MR - bardzo proszę o interpretację

napisał/a: bajeczek 2016-08-29 21:12
Mr kręgosłupa lędźwiowo-krzyżowego
ICD: 10 M47.1
Badanie wykonano w sekwencjach FSE i STIR w obrazach t1 i T2 - zależnych.
Zachowana lordoz kręgosłupa lędźwiowego, poziome ustawienie kości krzyżowej.
Centralne, niewielkie uwypuklenia krążków międzykręgowych L4/L5 i L5/S1 (ok. 2 mm) bez cech stenozy uciskowej struktur wewnątrzkanałowych.
Zwężone obustronnie otwory międzykręgowe L4/L5 bez ucisku korzeni n.rdzen.w poziomie otworów międzykręgowych.
Częściowa dehydratacja zwyrodn. krążków międzykręgowych.
Guzki Shmorla na styku piersiowo-lędźwiowym.
Sygnał ze stożka końcowego prawidłowy.

Jeżeli chodzi o powody wykonania badań, to odcinek lędźwiowy pobolewał mnie odkąd pamiętam. Ostatnimi czasy jednak mam problem z silnym, utrudniającym stanie i poruszanie się bólem przechodzącym: od lędźwi i krzyża, poprzez biodra, czasem pachwinę, promieniujący czasem w okolice kolana. Podejrzewałam rwę kulszową, ale martwi mnie coraz większa trudność z odwodzeniem nóg na boki (zwłaszcza przy wsiadaniu i wysiadaniu z auta). Czy ten wynik wskazuje na przyczynę tego bólu? Gdzie szukać dalej? Do jakiego udać się lekarza?
napisał/a: MICHAL-CS 2016-09-07 23:02
Witam, ja na Twoim miejscu udałbym się na porządną wizytę diagnostyczną do dobrego fizjoterapeuty w pobliżu miejsca zamieszkania, trzeba sprawdzić ruchomość poszczególnych segmentów kręgosłupa, dodatkowo stawy biodrowe, krzyżowo biodrowe, jak wygląda napięcie mięśni, same obrazy nie do końca oddają stan rzeczywisty pacjenta. Zwłaszcza, że z opisu wynika, że wcale zmiany które masz nie są aż takie duże.

Pozdrawiam