Możliwy typ raka/nowotworu

napisał/a: anggie112 2014-08-22 20:04
Witam,
Mam pytanie dotyczące pewnego rodzaju raka/nowotworu. Zaznaczam iż problem nie dotyczy mnie i pytam z czystej ciekawości jak i faktu, że nie wierze aby w tym wieku możliwy był taki typ raka.

Otóż pewien znajomy z zagranicy, który ma 19 lat (rocznikowo 20) zwierzył mi iż ma 1-szy stopień raka/nowotworu w gardle. Z tego co mi wiadomo rak gardła bądź krtani w tym wieku nie występuje. Więc delikatnie zasugerowałam mu że niezbyt wierze w tego raka bo ludzie 19-20 letni nie chorują na raka gardła. Kolega powiedział że nie jest to rak gardła a rak zlokalizowany gdzieś w gardle ale jak spytałam gdzie nie chciał mi powiedzieć. Osoba ta jest osobą niepalącą i niepijącą.
Moje pytanie, z czystej ciekawości, brzmi:
Jaki rodzaj raka zlokalizowany w "gardle" jest możliwy w tak młodym wieku? Chodzi mi o innego raka niż raka gardła i krtani a jednocześnie zlokalizowanego gdzieś w gardle.
Ta sytuacja mnie po prostu zainspirowała bo nie wiem czy kolega przypadkiem nie kłamie.
Z góry dziekuje. ;)
napisał/a: piotrosiama 2014-08-23 00:35
Powiem tak : młody wiek nie wyklucza zapadalności na choroby nowotworowe.

A koleś pewnie chce wzbudzić u Ciebie jakieś uczucia - znany chwyt. Jeśli mam rację to poproś go o przedstawienie diagnozy na piśmie.
napisał/a: anggie112 2014-08-23 09:32
Właśnie myślałam o tej próbie wzbudzania uczuć aczkolwiek w tym wypadku nie miałoby to żadnego sensu, jako że chyba ludzie raczej udają choroby jak chca współczuciem zdobyć pieniądze a tu coś takiego miejsca nie miało chociaż.. Dowiedziałam sie o tym podczas kłótni z tymże kolega (jest to przyjaciel, choć nie mieszka w Polsce) wiec może to nie prawda. Oby. :D więc nie mam pojęcia. Mniejsza z tym. Mam swiadamosc ze wiek chorob mowotworowych nie wyklucza. Ale chodzilo mi o nowotwor konkretnie zlokalizowany w gardle. Czasem troche rozmawialismy i np dowiedzialam sie ze bedzie mial operacje ale jakos to bylo miesiac temu i nadal jej nie mial wiec watpliwa sprawa i zdziwilo mnie ze nawet badania krwi nie mial. Wydaje mi sie ze przed operacjami to jest potrzebne lub ogolnie w tego typu chorobach.
A o wyniki pytalam zeby zrobil zdj i wyslal ale kolega troszke sie zdenerwowal i powiedzial ze jak odwiedzi w polsce to pokaze. Wiec zobacze czy to prawda. Jesli np zapomni czy cos zawsze moge go poprosic o zrobienie jakiegos badania tutaj i wtedy bede miala "dowod". Bo bardzo mnie to zaciekawilo aby osoba niepalaca i nie pijaca taki typ raka miala majac 19 lat.
napisał/a: piotrosiama 2014-08-23 22:39
Ależ nikt Ci nie napisze, że młoda osoba niepaląca i niepijąca nie nabędzie nowotworu. Jak dla mnie to chłopak zastosował w stosunku do Ciebie jakąś "akcję" a co chce przez to osiągnąć to sama się zastanów.
A tak na marginesie to przed operacjami robi się i to dość szczegółowe badania.
napisał/a: anggie112 2014-08-24 07:27
To teraz jest duże prawdopodobieństwo że coś kręci. :D Właśnie sprawdziłam że przed operacjami robi sie morfologie. A jako że ja ostatnio robilam badanie krwi to on mi powiedział ze od ostatni raz mial 5 lat temu :D
Ogolnie to pare miesiecy mu powiedzialam ze czesto na gardlo chorowalam i on powiedzial ze on ma powiekszony migdal i lekarz mu powiedzial ze jak nie wytnie to raka tego migdalka dostanie. Z tym migdalem wierze ze moze problem miec ale z tym rakiem jakas bujda. :D
Za pare miesiecy on odwiedza polske to najwyzej potwierdze ze to byla sciema lub (watpliwe) obale.
;)
napisał/a: anggie112 2014-09-04 12:41
Rozmawiałam z kolegą i powiedziałam że musiał mieć jakieś badanie krwi skoro był w szpitalu i jakieś leczenia miał podjęte. Powiedział że miał ale nie chciał mi mówic :D
Czyli czuć kłamstwem bo mowil ze wiele lat nie mial badan krwi.
No ale poczekam az odwiedzi nasz kraj.
Jak delikatnie zasugerowalam ze to raczej nie prawda to powiedzial ze w szpitalu zobacze sama na jakis urzadzeniach. A raka sie stwierdza na podstawie biopsji a nie zadnych przeswietleniach czy tomografach i takich tam. No ale poczekam i zobacze.