Możliwość wystąpienia krwiaka przewleklego po urazie glowy

napisał/a: rafal3net 2014-09-27 12:38
witam
jestem mezczyzna 28 lat.
okolo 3,5 miesiaca temu upadlem i uderzylem glową w schodek betonowy przed drzwiami. Bylem wtedy na imprezie z alkoholem i nie wiem czy straciem przytomnosc, nikt mi tez nie mogl tego jednoznacznie powiedziec. Mialem sporego guza ktory schodzil dość długo. po 3 tygodniach zaczęły sie dziwne objawy,uczucie omdlewania,problemy z koncentracja, dziwne widzenie( niby normalne, ale troche dziwne jakby po wypiciu dwoch piw). Udalem sie do neurologa i poprosilem o skierowanie na tomografie glowy, zostala zrobiona po miesiącu od urazu i dala dobry wynik, brak zmian, prawidlowy obraz mozgowia. Zrobilem takze badania krwii i tsh pod kontrola lekarza rodzinnego i wyszly dobrze. Jedynie badanie rtg kregoslupa szyjnego dalo wyniki"zniesiona lordoza szyjna, reszta bez zmian". u okulisty badanie ok, w tym badanie dna oka.
obecnie jestem 3,5 miesiąca po tym upadku, dokucza mi to dziwne widzenie, jakby po 2 piwach, brak koncentracji i uczucie ścisku głowy i kucia głowy. Uczucie ścisku glowy i kucia wystepuje czasem w ciagu dnia, nie jest to uczucie ciągłe, czasem się pojawia.
okolo 1.5 miesiaca temu byłem u psychiatry, zwiazku zaburzeniami lękowymi, on badal mnie tez neurologicznie i nic nie stwierdzil zlego. Stwierdził zaburzenia lękowe.

opis badania tomografii glowy miesiac po urazie:
"badanie tk glowy uwidocznilo mozg bez zmian ogniskowych,
struktury tylnego dolu czaszki prawidlowe,
uklad komorowy nieposzerzony
struktury linii srodkowej bez przemieszczen,
przestrzenie plynowe przymozgowe prawidlowe,
nie strwierdza sie cech krwawienia wewnatrzczaszkowego
kosci czaszki objete badaniem bez widocznych zmian urazowych
wniosek:prawidlowy obraz mozgowia.


chciałbym się dowiedziec czy moze wystąpić u mnie krwiak przewlekly lub inne pozniejsze nastepstwo urazu glowy? mam 28 lat, jestem mezczyzna
czy tomografia bez kontrastu wykonana miesiac po urazie jest wystrczajaca, czy ewentualny krwiak bylby juz widoczny? Czy krwiak moze sie rozwinąć po miesiącu i nie bylby widoczny na tamtym badaniu?
jest sens robic kolejne badanie tk lub moze rezonans ktory nie jest tak szkodliwy?
czy krwiak przewlekly tworzy sie od razu i po prostu daje pozniejsze objawy, czy tez moze wytworzyc sie pozniej, np po miesiacu i moje badanie tk by go nie ukazalo?
napisał/a: karolajn911 2014-09-27 18:21
TK wykazało by krwiaka (krwawienie) To co opisujesz jako ucisk, ból głowy to są napięciowe bóle głowy które są bardzo uciążliwe ich przyczyną najczęściej jest (stres sama nazwa napięciowe pochodzi od napięcia -stresu).

Niestety często jest tak ,że np. uderzymy się głowa boli nie przestaje my stresujemy się myślimy kurcze może mam uraz mózgu powstaje stres który potęguje ból głowy.
Bóle napięciowe potrafią być przewlekłe lub krótko trwałe.

Wynik tomografu jest jak najbardziej ok. Tomografia komputerowa pozwala znaleźć właśnie takie rzeczy jak krwawienia, pęknięte tętniaki duże guzy. Moim zdaniem żadnego krwawienia niema. ponad to gdyby jakowe było gwarantuje Ci ,że po 3.5 miesiąca nie było by Cię już tu gdyż na krwawienie w głowie po prostu nie ma miejsca mózg otoczony jest czaszką i nie ma ujścia dla krwi z krwawienia.

Bez stresu.
napisał/a: rafal3net 2014-09-27 21:46
tez tak mysle jak ty.
bo krwiak chyba rozpoczyna sie w krotkim czasie od urazu?a to ze krwiak jest przewlekly to wiaze sie z tym chyba ze powstaje normalnie tylko jest mniej intensywny i nie daje objawow bo nie ma jeszcze cisnienia w mozgu. czyli po prostu nie daje objawow ale gdyby byl to normalnie na tomogafii byl by widoczny. bo po miesiacu od urazu chyba zaden krwiak juz nie powstanie?
bo chyba albo by powstal juz, a jak nie to naczynia aby sie zagoily albo wogole nie bylo by uszkodzen naczyn krwionosnych.
dobrze rozumiem?
nie wiem moze dla uspokojenia nerwow pojde do lekarza albo na rezonans glowy, chyba to mnie uspokoi. bo tomografia szkodliwa troche a rezonans chyba nie
napisał/a: karolajn911 2014-09-27 21:59
Trochę sobie wszystko "gmatfasz" i sam siebie stresujesz.

Krwiak powstaje od razu po urazie. Nie możliwe jest ,że go masz.

Tk jest cenionym badaniem w urazach śródczaszkowych. Dla zrozumienia krwiak uwidacznia się na Tk jako ognisko hiperdencyjne. Nie możliwe jest jego nie zauważenie. Nie wiem dlaczego uparłeś się na tego krwiaka. Na upartego oprócz krwiaka móglbys mieć jeszcze: pourazowe obrzmienie mózgu- obrzek mózgu, zespół stłuczenia mózgu. Jednak wszystko to wychodzi na TK.

Jeśli upierasz się na MRI to idź zrób jednak nie licz ,że szybko je wykonasz. Nie masz wskazania chyba ,że łaska lekarza. Na cito -pilne. A na MRI czekasz do 6 miesięcy. I z góry sprowadzam na ziemie ,że nie kłamię. Ja z pilnym z guzem mózgu MRI za 6 miesięcy. tagże zastanów się czy warto się stresować. Koszt prywatny? około 700 zł z kontrastem.

Możesz się przecież skonsultować z kilkoma neurologami.
napisał/a: rafal3net 2014-09-28 00:08
tomografie tez robilem na wlasny koszt, neurolog na wizycie tez prywatnej dal mi skierowanie tylko dlatego ze uznal ze poprawi to moj stan psychiczny, zalecal leczenie uspokajace. wole zaplacic i miec spokoj psychiczny bo mnie to dreczy strasznie
czyli krwiak jesli mialby sie zrobic to by sie zrobil i napewno w badaniu miesiac po urazie byl by widoczny?
bo mnie martwia te krwiaki przewlekle, gdzie ujawniaja sie dlugi czas po urazie
dzieki za porady
napisał/a: karolajn911 2014-09-28 13:58
nie możliwością jest byś miał teraz krwiaka. Takie moje zdanie.
napisał/a: rafal3net 2014-09-28 17:15
dziekuje Ci za twoje zdanie.
moze ktos inny ma jeszcze cos do powiedzenia w tym temacie? jakies uwagi mile widziane.