Możliwa ciąża?

napisał/a: oluska1231 2015-06-11 14:13
Mam pytanie, ktore nie daje mi spac po nocach a wynika chyba glownie z paniki, dlatego chcialam poszukac uspokojenia tutaj. Cykle mam 28-29 dniowe, kochalam sie z chlopakiem bez zabezpieczenia w 8dniu, tuz po miesiaczce, ktora skonczyla sie 7dnia. Wytrysk nie nastapil, jednak oczywiscie mozliwe, ze preejakulat pozostal. 9 i 10 dnia obserwowalam suchosc w pochwie, dopeiro od 11 zaczal pojawiac sie sluz, coraz wiekszy z kazdym dniem. 13 i 14 dnia doszly bole owulacyjne, nabrzmialosc warg sromowych, 15 dni delikatne krwinki w sluzie, wiec przypuszczam, ze w tej okolicy mogla nastapic owulacja. Teraz jestem w 19 dniu, sluzu juz praktycznie nie ma, zaczal sie etap suchosci/lepkiego sluzu. Czy w przestawionym stanie istnieje ryzyko ciazy? Moje oytanie pojawia sie stad, ze wyczytalam, ze plemniki moga przezyc znacznie dlzuzej niz 3 dni i od tego czasu bardzo sie martwie...mimo, ze mialam dosc wyrazne objawy owulacji i jestem w stanie mniej wiecej okreslic kiedy nas tapila... Bede bardzo wdzieczna za odpowiedz i uspokojenie;)
napisał/a: wikam2 2015-06-12 15:48
Co do ejakulatu przeczytaj najperw to :)
http://commed.polki.pl/ciaza-a-ejakulat-vt99110.html
napisał/a: oluska1231 2015-06-13 15:47
Dziekuje slicznie za odpowiedz!
Tak, czytalam ten watek (tak jak milion innych stron internetowych i wypowiedzi na forach :( ) i nie przeczę, ze troche mnie uspokoil.
Potem zaczelam sie zastanawiac czy na pewno wtedy (tego 7 dnia) nie mialam owulacji, ale tydzien pozniej mialam tak wyrazne objawy (m.in, rozciagliwy, przejrzysty sluz a po drodze dni suche), ze uznalam, ze pwooli wpadam w paranoję...
napisał/a: oluska1231 2015-06-19 09:46
Test zrobiłam w poniedziałek (17 dzień po stosunku), wyszedł negatywny. Jednak wczoraj ( 26 dzień cyklu) w śluzoe zauważyłam niteczkę krwi, było tego malutko, ledwie widoczne. Dzisiaj już nic nie ma, sam sluz. Co to może oznaczać??? Wpadam w panikę...:(
napisał/a: wikam2 2015-06-19 11:05
A masz 10000% pewności, że wcześniej przed okresem nigdy czegoś takiego nie miałaś? ;)))
napisał/a: oluska1231 2015-06-19 11:10
Hmm nigdy nie zwróciłam na to uwagi... Tego było tak niewiele, że gdybym teraz się nie przyglądała, to raczej też bym nie zauważyła...a że przez ten miesiąc koszmarnie panikuję, to zwracam uwagę na wszystko :(
Już liczę na wszystkie strony, wydaje mi się, że test zrobiłam w odpowiednim terminie i powinien być już wiarygodny, jeszcze go powtórzę w poniedziałek o ile do tego czasu nie zejdę na zawał...:(
napisał/a: oluska1231 2015-06-19 11:12
Ale z drugiej strony to te plemniki musiałyby być chyba jakimiś terminatorami, zeby przeżyć jakies 8 dni do owulacji...o ile w ogole w preejakulacie znajdują sie te plemniki zdolne do zapłodnienia (tak, czytałam ten wątek, ktory podeslalas;) ).
napisał/a: wikam2 2015-06-19 11:13
W sumie to możesz ten test zrobić i dzisiaj.
Niby nie jest to jeszcze czas PO miesiączce ale już 21 po stosunku tak?
napisał/a: oluska1231 2015-06-19 11:17
Dzisiaj jest 21 dzien po. Stosunek miał miejsce 30.05 rano... Tylko ze mam pewnosc, ze przerwalismy znacznie przed końcem, nawet nie tuż tuż przed...
napisał/a: oluska1231 2015-06-19 15:12
Wlasnie na papierze zauwazylam znowu sluz zmieszany z delikana krwią...czy moze to po prostu oznaczać początek miesiączki? Czy powinnam sie bardziej denerwować? Cykle mam zwykle 28niowe, dzisiaj jest 27 dzien...
Ehh...zaraz chyba zejdę na zawał...;(
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2015-06-19 15:27
oluska123 napisal(a):Wlasnie na papierze zauwazylam znowu sluz zmieszany z delikana krwią...czy moze to po prostu oznaczać początek miesiączki? Czy powinnam sie bardziej denerwować? Cykle mam zwykle 28niowe, dzisiaj jest 27 dzien...
Ehh...zaraz chyba zejdę na zawał...;(

Witam
Wszystko wskazuje na to, że jest to początek miesiączki, nie masz powodów do obawy skoro test wyszedł negatywny.
Są sytuacje, że cykl może się wydłużyć o nawet 10 dni - weźmy pod uwagę że na długość cyklu wpływa również stres, tryb życia, odżywianie, przeziębienia, infekcje, zioła, suplementy.

Pozdrawiam
napisał/a: oluska1231 2015-06-19 15:34
Dziekuje za odpowiedz! Liczę i liczę na wszystkie strony, ale wydaje mi sie, ze ten test, ktory robiłam juz powienien byc wiarygodny... Stresu w tym miesiącu mam moc: oprocz ważnych egzaminow jeszcze ten ogromny stres "czy nie jestem w ciazy"... Wiec nie zdziwiłabym sie, jesli miesiaczka by mi sie opóźniła...ale dzisiaj znowu ten "różowawy" sluz plus bol brzucha... Czyli sie nie denerwować?;)