może kłamią okuliści?

napisał/a: dezel 2007-09-19 13:46
Witam

Czy komuś też się coś takiegop zdarza? Dawniej gdy badania wzroku nie były robione komputerowo mialem małą wadę. nosilem caly czas słabe okulary. odkąd sa te nowe badania ja uwazam ze okulisci schrzanili mi wzrok. wada poleciala w dol po nowych okularach. CO ide na badania to raz mi moila ze mam -2.75 a raz ze -3.5 a raz nawet że -5. kiedys mi mowiono ze trzeba okulary o mniejszej korekcji niz jest wada zeby wzrok cwiczyl a teraz ze takie szkla jaka wada. co ide do okulisty to dostaje wieksza wade niz mam becenie. jak biore takie okulary jak mi każą okuliści to mnie w nich zaczyna głowa bolec ale nie taką ma Pan wade tak pokazalo komputerowe badnie oczu. Jedni każą mi nosić soczewki o ćwiartke mniejsze niż wada bo bliżej oka. ostatnich odwóch okulistów dało mi prawi o 0.5 większe soczewki bo "to niema różnicy". a ja czuje ze cos nie tak. widze dobrze na tablicah najmniejsze litaerki na starych moich okularach a oni mi wciskaja mocniejsze bo niby mam wieksza wada niz nosze okulary a te czuje ze sa za mocne i wzrok mi sie w nich meczy. Ostatnio dochodza mnie sluchy ze okulisci specjalnie tak robia zeby bylo wiecej klientów i żeby pacjeci wkółko na wizyty przychodzili i placili po 60zł jak sie okazuje chyba za popsucie wzroku. Tak sie sklada ze jestem studentem medycyny i na zajeciach mielismy okazje zbadac sobie wzrok komputerowym badaniem wzroku i jak sie okazalo wychodzily osobom które normalnie widza iniemaja problemow ze wzrokiem wady po -3. Ludzie co toma byc, przestalem ufac okulistom. Każdy mowi co innego. Co o tym sądzicie? jakie jest wasze doświadczeni?
napisał/a: emotikona 2007-10-25 17:10
Mam podobny problem. Opisałam go w nowym temacie:
topics13/niedouczony-okulista-vt5396.htm

Ale mi nikt komputerowo wzroku nie badał..
napisał/a: kuszyczka 2007-11-04 17:09
nieoczciwa praktyka jest na kazdym kroku, ja tez sie spotkalem ostatnio z oszustwem (naciaganiem), ale w innej dziedzinie, o tym pisac juz nie bede. powiem tak: bardzo uwaznie dobieraj sobie gabinety , w ktorych badasz wzrok. na stronie np essilora masz optykow, konsultuj sie z nimi, oni maja zaufanych m, dobrych i uczciwych okulistow, ktorzy sciemniac ci nie beda. najgorzej jest trafic na palanta, ktory weszy kase.