Mowa dziecka

napisał/a: kingabiernat1 2010-12-11 10:46
Mam 1,5 roczną córeczke ktora jest wcześniakiem. Marwi mnie troche ze jeszcze nie mówi Czy ilośc zębów ma wpływ na to kiedy dziecko zacznie mówic? Moja córka mowi mama tata ale nic poza tym tyle ze jak cos chce to mowi eee i pokazuje ręką.Nie wiem czy to jest powód do niepokoju.
napisał/a: wikam2 2010-12-11 13:39
Uważam, że absolutnie nie jest to problem. Moje dziecko mając 2 lata mówiło wszystko, dziecko kuzynki mówi wszystko w wieku 3 lat, koleżanki podobnie a jeszcze inne ma 4 lata i dopiero zaczyna mówić gdzie lekarz twierdzi, ze wszystko jest ok....
Mowa to kwestia dośc indywidualna u każdego dziecka :)
Podobnie jak i inne rzeczy. Moja córeczka pierwszego ząbka doczekała w wieku 12-13 miesięcy.
napisał/a: zuza7625 2010-12-11 13:44
Też uważam ,że nie ma powodu do niepokoju. Moja 3je dzieci mówiło dopiero przed 3cim rokiem życia. Najstarszego syna torturowałam logopeda i nic nie pomagało a później jak zaczął gadac to go zamknąć nie było można:))) Córkom juz darowałam logopede i mówią normalnie aczkolwiek każdy mówił , że późno. Nie martw się jeszcze będziesz buźke cukierkami zaklejać:)))
napisał/a: ~Anonymous 2010-12-11 15:10
Moj synek rowniez pozno zaczal mowic, obecnie ma 3lata i wciaz ma problem z budowa zdan. Jednym dzieciom nauka mowy idzie szybko i latwo, a inne potrzebuja troszke wiecej czasu :)