Most porcelanowy

napisał/a: Ketler1502 2010-03-14 09:54
Brakuj mi 4 u gory i chcialbym wstawic w tym miejscu most porcelanowy, podobno jest to tansze niz implant.
Chcialbym wiedziec ile kosztuje wstawienie takiego mostu i jak rozumiec ze most jest 1 lub 2-punktowy???
Prosze o pomoc...
napisał/a: galatea1 2010-03-14 11:44
Witaj Ketler.Nie jestem profesjonalistką,ale mam mostek więc pozwolilam sobie żeby Ci coś napisać na ten temat.Mostek na te 4 ząbki będzie zdecydowanie tańszy niż implant ,zrobisz go prawdopodobnie w cenie jednego implantu.Ja chcialam swoj wymienić
-tez na 4 zęby na porcelanowy i pytałam ile to będzie kosztować.Prawdopodobnie ok 2000zl.a jeden implant kosztuje drożej.Idz do stomatologa to Ci powie jaki będzie koszt gdyż roznie to wyglada w roznych rejonach Polski.Zeby zrobić mostek trzeba opilować zniszczone ząbki a czasami i te zdrowe żeby ,to zależy indywidualnie .
napisał/a: Ketler1502 2010-03-14 14:55
Haha ale mi nie brakuje 4 zębów tylko górnej czwórki...
Ale dzięki za odp.
W takim razie wnioskuje że za ten jeden ząb musiałbym zapłacic ok 500 zł?
napisał/a: galatea1 2010-03-14 16:07
Ha ha w takim razie nie ma sie czego obawiać.Ząbek napewno będzie piękny i nie będzie z tym większego problemu.
napisał/a: Madziusia1 2010-03-14 18:01
ja płacę za koronkę na jednego zęba 600zł, ale most składa się z 2-3 "koronek" ;]
napisał/a: galatea1 2010-03-14 21:46
W moim rejonie koronka kosztuje 500 zł -mazowieckie.W przypadku Ketlera jeśli ma tylko jeden ubytek ząbka to prawdopodobnie stomataolog zaloży mu koronke na sąsiedni zabek a ten drugi brakujacy będzie podwieszany.Wtedy oczywiście wzrośnie koszt bo będzie to już dwie koronki,
napisał/a: Manius 2011-07-29 16:22
Odświeżam trochę wątek.
Mam podwieszaną czwórkę. Tydzień temu piątka była ze szlifowana, pobrany odcisk szczęki wczoraj założono mi koronkę. Mam pytanie, gdyż obecnie czuję się jakby ząb zaraz miał wypaść, oczywiście wstawka na piątce trzyma się dobrze i czwórka też przy przełykaniu nie boli tylko ząb się rusza i dobija do dziąsła, uważam że to jest normalne w końcu stąd ta nazwa "podwieszona". Jednak czy to jest stałe uczucie? Czy to tylko kwestia dni? Jedzenie tą stroną jest mocno utrudnione.
napisał/a: Witold Brzyski 2011-08-03 08:20
Witam
Rusza się szlifowana piątka z tym dowieszonym do niej zębem? Jak jest już osadzone na stałe to powinno siedzieć mocno, chyba że jest ruchomość całego zęba, na przykład przy tzw. paradontozie. Jak jest uczucie, że to "zaraz wypadnie" to lepiej iść na kontrole. Z dowieszkami to normalne, że jest minimalna ruchomość. Dlatego często są jakimś kompromisem. Pozdrawiam serdecznie