morfologia rtg spirometria interpretacja.

napisał/a: zizazuzizuza 2016-05-25 16:17
Witam ... Mam 24 lat pale od 7 lat miewalam poranny kaszel od jakiegos czasu miala duzo stresow i zmienil mi sie charakter kaszlu mianowicie zawsze odksztuszalam brudna plowocine teraz jest przezroczysta,zdazylo sie z odrobinka krwi. Zrobilam rtg klatki i wszystko ok poza dwoma zdaniami: Wzmozony rysunek okoloskrzelowy o charaterze przewleklym wczesnym... I Powiekszona prawostronnie poinfekcyjnie oplucna. We wniosku mam Pochp ze znakiem zapytania. Od jakiegos czasu bola mnie plecy i mam dusznosci ... Ale to w zasadzie zaczelo sie od tego rtg ... ( nerwica?) wczesniej bolaly mnie tylko ledzwia. Dodam ze mam bole kosci takie jakby mi ktos walcem je rozgniatal ..sa krotkie. Mialam robiona spirometrie i pani powiedziala ze musze sie koniecznie z pulmonologiem zobaczyc... Ide dopiero 7 czerwca. Zrobilam tez morfologie z rozmazem ob : 2 crp : 1

WBC 5,3 tus/ul 4-10
LYM 29,9 %(1,6) 20-45
MXD 14,6 %(0,8) 2-12 PONAD NORME
NEU 55,5 %(2,9) 40-70
PLYTKI KRWI 112 TYS/UL 140-440 ( plytek zawsze mialam malo hematolog mowil ze taka uroda)
Rozmaz manualny:
Paleczkowate 1% 1-5
Neutrofile 60% 40-70 ( dodam ze wzrosly od ostatniej morf. Bylo 56%)
Eozynofile 8% 1-5 PONAD NORME
Monocyty 3% 2-10
Limfocyty 27% 20-45 ( one tez spadly od ostatniej mof.)
Niezroznicowane 1%

Pani internistka powiedziala ze to ksiazkowy przyklad pasozytow w piatek ide wiec zrobic badania.
Mam zawroty i bole glowy .bole w plecach czesciej po lewej niz po prawej stronie. Szumy w uszach... Ciagle placze. Boje sie smierci. Raka ... Czy ktos moglby mi odpowiedziec czy to moze byc rak pluc? Ja na zdjeciu rtg przy oskrzelach widze taka mala okragla kropke ale nie zostalo to opisane. Czy mogli to przeoczyc? Napisali w opisie ze nie ma zmian patologicznych.mam dusznosci' czasami nie moge zlapac powietrze tzn nabrac pelnych pluc. Ciezko mi sie oddycha.dretwieja mi stopy czasami rece i twarz .odczowam niepokoj. Ja wiem ze umysl ludzki potrafi platac figle ale przeciez nie moglam wmowic sobie zmian w oskrzelach i krwi. Czy to moze byc rak?