Morfina

napisał/a: Marysia25M 2009-12-03 11:39
Dzień dobry. Mam koleżankę która nie ma rodziny, można powiedziec ze jestem najbliższa jej osoba. 10 miesiecy temu była na leczeniu musiala miec usmiezany ból morfina.Teraz wyszła ze szpiatala i wraca do zdrowia , to ze zyje to cud. Martwi mnie to czy w czasie tego okresu nie uzaleznila sie od morfiny... nie chce isc do lekarza poddac sie testom. nie wiem czy moje przypuszcenia sa słuszne czy moze jestem przewrazliwiona... Czy mozliwe by była uzalezniona? jesli tak jakie sa tego objawy? i jak i gdzie jej pomoc? Z jej lekarzem prowadzacym nie chce rozmawiac bo podczas jej choroby nie raz sie z nim scielam ... czy możliwe by była uzależniona?Prosze o odp. Maria
napisał/a: beta32 2009-12-04 08:19
Witam. Jestes wspaniałą osoba. Martwisz sie tak o koleżankę, naprawdę jestem pod wrazeniem. W tak trudnych sytuacjach losowych ....np choroba , ciężko o kogoś zaufanego, kto potrzyma za rękę.
Twoja koleżanka, widocznie ma już dosć całej zaistniałej sytuacji. Skoro zażywała morfinę dożylnie w szpitalu, najprawdopodobniej były to dawki dopuszczalne, zalecone przez lekarza.Podaje sie ją ponieważ jest silnym lekiem przeciwbólowym ..........aby pacjentowi ulżyć.

Możesz sama zasięgnąć porady lekarskiej...........może lekarz rozwieje Twoje wątpliwości.
napisał/a: ane7 2009-12-04 10:39
Marysia25M napisal(a):Dzień dobry. Mam koleżankę która nie ma rodziny, można powiedziec ze jestem najbliższa jej osoba. 10 miesiecy temu była na leczeniu musiala miec usmiezany ból morfina.Teraz wyszła ze szpiatala i wraca do zdrowia , to ze zyje to cud. Martwi mnie to czy w czasie tego okresu nie uzaleznila sie od morfiny... nie chce isc do lekarza poddac sie testom. nie wiem czy moje przypuszcenia sa słuszne czy moze jestem przewrazliwiona... Czy mozliwe by była uzalezniona? jesli tak jakie sa tego objawy? i jak i gdzie jej pomoc? Z jej lekarzem prowadzacym nie chce rozmawiac bo podczas jej choroby nie raz sie z nim scielam ... czy możliwe by była uzależniona?Prosze o odp. Maria

Kilkunastokrotne użycie morfiny może prowadzić do uzależnienia fizjologicznego, ale wiesz gdyby tak wszyscy,którym w szpitalu podawali morfinę mieli sie uzależnić od niej to chybaby nie podawali jej chorym.U wielu chorych podanie morfiny jest niezbędne i konieczne z powodu bólu(uśmierzenia go) , który nie odpowiada na leczenie innymi lekami.