moraxella catarrhalis

napisał/a: leclerk 2009-05-20 18:49
Witam,
Mój 10 letni syn od września ma katar. W wymiazie z nosa w wyniku jest moraxella catarrhalis w uwagach flora kolonizująca. Niestety skierowanie od prywatnego laryngologa nie przewidziało chyba bakterii bo nie mam antybiogramu. Zastanawiam się czy robic od nowa z antybiogramem czy isc z takim wynikiem do lekarza. Dziecko ma czesto bole glowy, ostatnio raz w tygodniu gorączkę. Oprocz tego alergie na kurz dużą (bierze claritine, flixonase i fliktotide). Może jakąś szczepionkę mu podać ? Proszę o odpowiedź , bardzo mi go szkoda.
napisał/a: Peter 2009-05-22 07:51
Można spróbować podawać Polivaccinum mite do nosa, tylko krople flixonase zastąpić by należało Cromoxehalem.
napisał/a: leclerk 2009-05-23 16:03
Dziękuję za odpowiedź - to flixonase on ma w aerozolu. Czyli trzeba by je odstawic, tak?
napisał/a: leclerk 2009-05-23 16:17
I jeszcze pytanie jedno, teraz syn czuje się dobrze, czy na ta moraxellę trzeba podać antybiotyk, niezależnie od samopoczucia?
napisał/a: Peter 2009-05-26 07:15
Nie podaje się antybiotyku, jak nie ma ku temu wskazań. Sama obecność bakterii nie jest wskazaniem do antybiotykoterapii.
Jeśli ma być szczepionka donosowa Polivaccinum, to flixonase trzeba odstawić, bo wtedy szczepionka nie ma sensu.
napisał/a: leclerk 2009-05-27 14:39
Dziekuję ślicznie za odpowiedź :)