Mononukleoza (?)/angina

napisał/a: Talam 2017-04-26 09:24
Witam wszystkich. Bylabym wdzieczna za jakies wskazowki, zwlaszcza od doktora Petera.

Juz 5 tydzien mecze sie z infekcja gardla. Zaczela sie od silnego oslabienia (nagle poczulam sie chora) a na drugi dzien obudzilam sie z angina.Bol gardla, naloty, bardzo obolale wezly chlonne na karku i z przodu szyi, bol glowy, zero kataru o kaszlu. Lekarz rodzinny (nie mieszkam w Polsce) dal Amoksycyline na 7 dni. Wybralam wszystko. Naloty zeszly, gardlo bylo dalej czerwone i troche bolalo, jako ze naloty byly straszne zostaly mi po nich nadzerka na tylnej sciance gardla z prawej strony i chyba kamien na migdalku lewym (ten migdal od
poczatku wygladal gorzej).

Krew pobrana na antybiotyku byla w porzadku. CPR niskie, OB tez, leukocyty w normie (granulocyty 80%), watroba i nerki tez. Ciala heterofilne ujemne.ASO nie robia tutaj.

Po skonczeniu antybiotyku dostalam troche wysypki ( wczesniej nigdy tak nie reagowalam) i pojawil sie dyskomfort w okolicy sledziony i mdlosci przy wysilku. Koszmarne zmeczenie trwalo dalej. Lekarz stwierdzil mononukleoze. Badanie krwi jej ponownie nie wykazalo. Ciala heterofilne znowu bez wskazania na mono. Morfologia, watroba tez dobre. Tylko proporcja limfocytow i granulocytow sie znienila bo limfocytow bylo 48%. Wymazu recznego nie robili i nie wiem czy byly jakies atypowe.Jako, ze zanim to wszystko sie zaczelo mialam pobolewania z prawej strony brzucha mialam robiony CT scan i wiem, ze wszystko bylo ok. Bol przeszedl sam. Teraz mysle, ze moze to byla watroba, jako ze ta troche obrywa przy mono.

3 tygodnie po antybiotyku wrocil bol gardla promieniujacy do ucha, gardlo zywoczerwone, ogolnie czuje sie chora. Mam i mialam tylko stan podgoraczkowy. ASO nie oznaczaja, rodzinny nie wie co to jest (!), na laryngologa poczekam dlugo,a prywatnie nie ma gdzie isc.

Czekam na wynik wymazu i jestem w kropce. Jak sobie pomoc? Kataru dalrj nie mam, chociaz zaczela sie taka flegma, ktora splywa z tylu gardla a w nosie mnie piecze/drapie?.Kaszlu nie ma.Wezly dalej bola i pulsuja.

Biore Vit C, B conplex, D, magnez, wapno i cynk, Tyrozett na gardlo zaczelam wczoraj.

Chcialam dolaczyc zdjecie gardla, ale dostaje wiadomosc, ze plil jest nieprawidlowy:/
napisał/a: Talam 2017-04-26 13:12
A zapomnialam dodac, ze rozwazam Citrosept i wyciag z liscia oliwy. Ktos ma jakies doswiadczenia?