Mokry kaszel i katar

djfafa
napisał/a: djfafa 2007-12-01 11:58
Angina bez bólu gardła i gorączki? Nie sądze aby było to możliwe. Zwłaszcza, że napisałaś że trwało to tydzień. Uwierz, angina działa bardzo szybko, po kilku dniach zapewne doszło by to złączenia migdałów. Nie jestm lekarzem, ale odrzucam taką możliwość. Pisałaś, że podawałaś wcześniej antybiotyk. Mogło dojść do grzybicy i ten nalot to nie angina tylko grzyby. Zielona, gęsta wydzielina z nosa to bardzo prawodopodobne, że to z zatok. Lekarz o tym nie wspomniał? Reakcja alergiczna to raczej biały wodnity katar a nie zielony.
Peter od jakiego wieku można robić RTG (w tym przypadku zatok)?
napisał/a: sitak23 2007-12-01 12:46
tak gronkowca nie wytepisz operacyjnie morzesz co jewdynie usuwac skutki gronkowca :
przerosty migdałów ,nosa itp.
napisał/a: ola27kr 2007-12-01 13:46
Karolina zobacz na mój post tez tego dotyczy Katar juz zielony od 2 tygodni antybiotyk nie wiele zdziałam.We wtorek robie młodemu wymaz z gardła i nosa i igE.Alergia to reczej nie jest bo żadne leki alergiczne nie działają .Ja w jego wieku miałam cały czas problem z zatokami więc ide w tym kierunku
napisał/a: Peter 2007-12-02 09:39
Djfafa - u bardzo małych dzieci byłbym za zrobieniem usg. Ale tak od 2 -go roku życia to można RTG bez obaw.
Co do powyższych postów, oczywiście, że takie objawy mogą mieć związek z zapaleniem zatok.
napisał/a: ola27kr 2007-12-02 09:52
faktycznie inhalacje z amolu to dobra sprawa.Robie młodemu 2 razy dziennie i w koncu w nocy normalnie śpi bez zatkanego nosa.Wszyskie krople odstawiłam oprócz euforbium.Teraz po inhalacjach zaczął schodzić zielony katar który sie przetdem zatrzymywał. Clarityne odstawiłam bo faktycznie nie ma sensu i dzieki temu bede mu mogła niedługo zrobic w końcu testy.Zauwazyłam własnie że dużo jest kropli w aptekach które powstrzymują katar a przecież chyba nie zawsze o to chodzi bo w przypadku zajetych zatok to lepsze są chyba inchalacje zeby po nich wszystko spłynęło.I mam nadzieje ze może wkoncu po tych badaniach igE i wymazie z nosa ewentualnie po przeswietleniu zatok coś ruszy z diagnozą.Bo koło zamkniętę jak katar to mokry kaszel.
napisał/a: Peter 2007-12-02 10:02
Tak trzymać. Euphorbium ma bardzo szerokie zastosowanie. I można stosowac bardzo długo, be zobaw.
napisał/a: ola27kr 2007-12-02 15:48
Mam jeszcze pytanie odnośnie syropu wykrztuśnego pecto drill czy jak jeszcze jest troche mokrego kaszlu to podawac?bo podaje go od środy?
napisał/a: Peter 2007-12-02 18:20
Tak, jak najbardziej, ale nie podawać po godz. 18.00, bo może powodować spływanie wydzieliny w czasie snu, co nie jest wskazane.
Niestety, ale z Krakowa nie jestem, chociaż województwo sąsiednie
napisał/a: ola27kr 2007-12-02 19:01
To może znasz chociaż jakiegoś dobrego pediatre nie powiem nie mam wiekszych zastrzeżeń co do terażniejszego lekarza tylko on nie dazy do diagnozowania. I nieraz juz widze ze mu nie pasuje ze dopominam sie o jakieś skierowanie wiec juz nawet nic nie mówie tylko robie badania młodemu prywatnie(ale co mają robić matki które na to nie stać?).Przy okazji badania igE zrobie mu ob i morfologie bo jak juz kłuć to sprawdze wszystko. Nie wiem moze jestem przewrażliwioną matka bo niektórzy twierdzą ze ciągły katar to rzecz normalna ale moim zdaniem należy znaleść tego przyczyne a nie antybiotyk i jest super. Ja chodziłam tak ze sobą 8 miesiecy od szpitala do szpitala ciagle wzywałam poogotowie bo w nocy sie dusiłam miałam paraliże róznych czesci ciała wmawiano mi hipohondrie.Ale w koncu jakiś młody sanitariusz który przyjechał z pogotowiem kazał mi poprostu isc do poradni psychologiczno-psychiatryczniej. Najpierw wielki wstyd ale poszłam i co? okazało sei ze za mało serotoniny.Dostałam cital zazywałam go przez 2 lata. Juz 3 lata go nie zażywam i dziekuje temu młodemu sanitariuszowi bo w życiu bym nie pomyślała ze to nerwica lękowa i minie.Dobra koncze bo sie zagalopowałam i jeszcze mi z tego pamietnik wyjdzie
napisał/a: Peter 2007-12-02 19:06
Nie, nie znam. Być może jakbym znał, to nie byłaby mi potrzebna wiedza, jaką posiadam....
napisał/a: ola27kr 2007-12-02 20:11
A ty jestes lekarzem?
napisał/a: Peter 2007-12-03 07:29
Tak, ale o specyficznej specjalizacji.