Mokry kaszel a powiekszone migdaly

napisał/a: izarobg 2009-05-11 00:54
Witam, moja corka ma 5 lat i duze migdaly, jeden dotyka jezyczka , od trzech lat czyli od momentu pojscia do przedszkola bardzo czeste infekcje - katar za kilka dni mokry kaszel i najczesciej slysze ze jest to zapalenie oskrzeli i kolejny antybiotyk ( raz nawet zapalenie pluc). 3 miesiace temu znowu dostala katar i mokry kaszel ale tym razem uslyszalam ze dziecko jest osluchowo czyste ( od tego casu bylam juz 3 razy u lekarza) i ze jest to wina duzych migdalow a z kaszlem nie da sie nic zrobic trzeba poczekac az dziecko z tego wyrosnie. PROSZE O ODPOWIEDZ CZY JEST TO MOZLIWE ZE DUZE MIGDALKI POWODUJA PRZEWLEKLY KASZEL? I ZE NIE MOZNA DZIECKU W POMOC, dodam ze kaszel jest bardzo meczacy szczegolnie rano.
napisał/a: Grazyna070873 2009-05-13 15:42
Mam to samo u mojego prawie 5 letniego syna, od 10 miesiecy rano odkaszluje flegme,jak ja odkaszle jest ok, w ciagu dnia tylko pochrzaka albo jednorazowo pokaszluje, wędrowki po lekarzach doprowadzily do wyciecia trzeciego migdala, nic nie pomoglo, testy alergiczne ujemne, wymaz z gardla dodatni i to jeszcze jak, ale po przeleczeniu antybiotykiem nadal ta flegma jest, moze jest jej mniej ale jest, wlasnie wybieramy sie na kontrolny wymaz, syn tez ma powiekszone migdaly ale laryngolog narazie sie ich nie czepia, a ja co rano nasluchuje kaszle czy nie.
napisał/a: stokrotka1978 2009-05-14 16:47
izarobg napisal(a):Witam, moja corka ma 5 lat i duze migdaly, jeden dotyka jezyczka , od trzech lat czyli od momentu pojscia do przedszkola bardzo czeste infekcje - katar za kilka dni mokry kaszel i najczesciej slysze ze jest to zapalenie oskrzeli i kolejny antybiotyk ( raz nawet zapalenie pluc). 3 miesiace temu znowu dostala katar i mokry kaszel ale tym razem uslyszalam ze dziecko jest osluchowo czyste ( od tego casu bylam juz 3 razy u lekarza) i ze jest to wina duzych migdalow a z kaszlem nie da sie nic zrobic trzeba poczekac az dziecko z tego wyrosnie. PROSZE O ODPOWIEDZ CZY JEST TO MOZLIWE ZE DUZE MIGDALKI POWODUJA PRZEWLEKLY KASZEL? I ZE NIE MOZNA DZIECKU W POMOC, dodam ze kaszel jest bardzo meczacy szczegolnie rano.

Na to nic Ci nie odpowiem,ale moja córka kiedy miała 3lata strasznie chorowała i skończyło sie na tym,że miała przekuwane błony bębenkowe w uszach(na szczeście dzis ma 6 lat i lekarze nie stwierdzają u Niej niedosłuchu co jest czesto spotykanym zjawiskiem po takim zabiegu).Później lekarz cos mówił o wycięciu trzeciego migdałka ale sie nie zgodzilismy,bo inny lekarz poradził aby na ok 6 m-cy odizolować dziecko od czesto chorych dzieci w przedszkolu i zalecił podawanie doustnej szczepionki BRONCHOVAXOM(opakowanie zawiera 30tabl-podaje sie 10 tabl przez 10 pierwszych dni miesiaca przez kolejne 3 miesiace np. 1-10.VI-10 tabl,1-10.VII-10tabl,1-10.VIII-10tabl.).Teraz małej profilaktycznie podajemy szczepionke,gdyż skończyły sie problemy z gardłem i uszami,a infekcje jeśli już sie przydarzą to dziecko przechodzi bardzo łagodnie.Przynajmniej nie kończy sie to antybiotykiem albo pobytem w szpitalu.Czeste wizyty u laryngologa sie skonczyły.Chodzimy do laryngologa profilakycznie 1-2 razy do roku.
napisał/a: izarobg 2009-05-21 14:00
Bardzo dziekuje za odpowiedz. Poczytalam informacje na forum i postanowilam dziecku podac lymphomyosot i esberitox jednoczesnie. Zanim rozpoczne bardzo prosze pana doktora o rade w jaki sposob podawac leki, dziecko ma 5 i pol roku i wazy 30 kg, Jestem obecnie za granica i trudno mi o rade u laryngologa a leki sprowadzam z Polski. Z góry bardzo dziekuje
napisał/a: izarobg 2009-05-21 14:03
Wspomne jeszcze ze dziecko wlasnie skonczylo brac antybiotyk PHENOXYMETHYLPENICILLIN i bierze lek wziewny SALAMOL (Reliever)