Moje zatoki. Powikłania?

napisał/a: hedonis_m 2014-03-28 07:42
Witajcie.

Mój problem z zatokami trwa już kilka lat, ale od stycznia tego roku lekarze nie dają sobie rady z leczeniem.
Otóż od 7 stycznia do końca lutego przyjęłam 5 antybiotyków na zapalenie zatok, w międzyczasie na antybiotyku miałam jeszcze infekcję grypową. Antybiotyki dostałam na ślepo, bez wymazów i antybiogramów. Co teraz wiem było karygodne bo prawdopodbnie okazuje się, że miałam infekcje wirusowej zatok, a nie bakteryjne. Do dzisiaj od 3 miesięcy mam niedrożność lewej dziurki w nosie, spływanie ropno śluzowej wydzieliny po lewej stronie gardła, nie mogę się wysmarkać z tej dziurki bo wszystko płynie po gardle. Do tego dochodzi ból u nasady nosa, po lewym boku nosa, w kąciku oka oraz w środku nosa po lewej stronie. Uczucie ucisku, rozpierania i pulsowania. Jestem zmęczona i cały czas czuje dyskomfort. Lewa strona twarzy szczególnie w wyżej opisanych okolicach drętwieje mi, czasem nie czuje że mam lewą stronę nosa. ;/ Wiem, że dziwnie to brzmi, ale tak jest. W poniedziałek miałam pobierany wymaz.. dopiero, wyszedł UJEMNY. RTG i TK zatok wykazują jedynie przyścienne zgrubienia zatok szczękowych w zachyłkach zębodołowych. Reszta bez zmian zapalnych, zatoki powietrzne. W marcu odwiedziłam laryngologa już 5 razy i dostałam METYPRED na 2 tygodnie, który otrzymywałam także wcześniej i zmian po nim nie było, Rovamycynę, której nie przyjęłam po wymaz UJEMNY. Wczoraj byłam na wizycie kontrolnej z wynikami TK lekarz po dokładnym zbadaniu, przeczytaniu mojej długiej historii choroby, stwierdził, że może to być zapalenie tkanek miękkich w obrębie nosa i oczodołu jako powikłanie po zapaleniu zatok. Z tym, że nie mam wytrzeszczu, nie łzawie, nie mam zaczerwienienia skóry ani opuchniętych powiek. Ból natomiast się utrzymuje, blokada nosa i spływanie po gardle też. Dostałam maść z antybiotykiem do nosa i na zewnątrz nosa oraz zakaz używania Sinus Rinse na korzyść soli fizjologicznej 'z ręki'. Czy to może być faktyczna przyczyna mojego problemu?
Prosze o pomoc.
napisał/a: radek07 2014-03-28 09:33
Masz zdjęcie rtg i wynik tomografii na płycie?
napisał/a: hedonis_m 2014-03-28 09:40
Mam. Jak będę w domu to wrzuce w załącznikach ;)
napisał/a: hedonis_m 2014-03-28 17:08
W załączeniu moje RTG Zatok i TK.
napisał/a: radek07 2014-03-28 21:12
A możesz wrzucić całą tomografię, po paru zdjęciach nie można za dużo stwierdzić? Może wrzuć ją na serwer.
napisał/a: hedonis_m 2014-03-28 21:20
Nie mam pojęcia jak to zrobić bo to jest w jakims programie. ;/
napisał/a: radek07 2014-03-28 22:04
Nie masz tam kogoś do pomocy? Znasz program Winrar?