moje trzyletnie dziecko nie mówi

napisał/a: w_macinkiewicz 2008-02-12 17:46
Mam trzy letnią córeczkę, urodziła się w 37tygodniu ważąc 2,5kg i mierząc 51cm. Przez 2tygodnie była w inkubatorze, miała nietolerancję pokarmową, była „karmiona” dożylnie. W 8miesiącu neurolog stwierdził, u Niej wiotkość mięśni, przez pół roku była rehabilitowana. Zaczęła chodzić mając 17miesięcy, a mówić zaczyna dopiero teraz. Od urodzenia moje dziecko bardzo mało przybierało na wadze, kończąc rok ważyła 7,5kg. Mając teraz 3latka waży 10kg i mierzy 85cm. Przeprowadziliśmy wiele badań: badania genetyczne (Kariotyp 46,XX – żeński prawidłowy), po za tym stwierdzono niedoczynność tarczycy, jesteśmy pod stałą opieką endokrynologa, w badaniach wieku kostnego stwierdzono opóźnienie o 1,5roku, stwierdzono również alergię na mięso drobiowe w pozostałych poradniach wszystkie badania oraz wyniki były w normie. W tej chwili czekamy na wyniki z poradni gastrologicznej na ZZW.
Naszym głównym zmartwieniem jest waga naszej córeczki oraz to, że nie ma w ogóle apetytu i nie rośnie prawidłowo. Czekamy na jakąś radę lub pomoc.