Moje dziecko ugryzł nieszczepiony pies proszę o poradę

napisał/a: agak0108 2014-04-19 22:51
Witam. Dziś podczas spaceru podbiegł do nas york ze smyczą, którego gonił właściciel... Capnął dziecko w łydkę, właściciel na moje pytanie odpowiedział, ze pies jest szczepiony. Gdy zażadałam obejrzenia ksiązeczki szczepien zobaczyłam, że pies mial 3 szczepienia w 2010 roku, potem jedno w 2011 a potem już nie było szczepeń. Pojechalam na izbe przyjec, gdzie p. dr powiedziala, ze spokojnie- w naszym mieście nie bylo przypadkow wscieklizny, podpowiedziala, aby właściciele oddali psa pod obserwację do weterynarza, który po 2 tyg powinien wydac oswiadczenie, że pies jest zdrowy.Taką też mam mam nadzieję, wychowywany w bloku york... Zalecono nam nie martwienie się. Jednak czy mogę być zupełnie spokojna? Właściciel zgłosił się do weterynarza, mam czekać. Rana, a własciwie otarcie skóry jest nieduże, jednak naskórek został naruszony. Pies ugryzł przez spodnie. Czy naprawdę mogę się nie martwić?
napisał/a: joannanr1 2014-04-20 23:16
Naprawdę nie masz się czego obawiać , wścieklizna zdarza się obecnie niezwykle rzadko a jeśli już to dotyczy to zwierząt dziko żyjących w lasach.