Moje dziecko ma astme oskrzelową

napisał/a: anulciao 2014-07-16 15:53
Moja córeczka ma silną alergie prawie na wszystko najwiecej na roztacza kurzu domowego, psa. i pyłki traw .. objawia to sie dusznosciami i nie moze złapać oddechu .Problem tez sie pojawia w szkole na W F i niektórych zabawach! Ma stwierdzoną astme oskrzelową i leki na stale . Ma 10 lat .. czy mozemy stanąć na komisje o niepełnosprawnosc? I starac sie o jakis zasiłek.? ja aktualnie tez mam stopień umiarkowany i walcze o znaczny, mam bardzo duży uszczerbek na zdrowiu jestem po wypadku samochodowym .. bede wdzieczn Za pomoc..
napisał/a: Rozbrykany Tygrysek 2014-07-30 10:43
Witam
Sugerowałabym dietę bezglutenowa i bezmleczną. Astma często jest objawem nietolerancji pokarmowej.
uszczelnienie jelit i odbudowa flory bakteryjnej to podstawa aby myśleć o jakieś poprawie.
Pozdrawiam
napisał/a: Konstans 2014-07-30 16:46
Dołączam się do Tygryska :)
Po co Pani jakies zaświadczenia? a właściwie nie na tym powinna się Pani teraz skupiać.
Moje dziecko tez miało zdiagnozowana astmę oskrzelową o ostrym przebiegu (dusił się flegmą do tego stopnia, że wielokrotnie go reanimowałam, gdzie nie było juz oznak zycia), więc wiem, co mówię.
Proszę przede wszystkim postawić na dietę. Jesli wciąz bierze sterydy to oczywiście musi je brać. Mi z czasem, sukcesywnie udało sie zmiejszac dawki, to całkowitego zaprzestania podawania ich. A synek brał nieprzerwanie od 2 lat.
Dieta dla astmatyków, alergików powinna być nastepująca:
100 % bez glutenu i bez mleka. To produkty silnie śluzotwórcze, a tego własnie w astmie należy unikac.
Dziecko może jeść kasze gryczana, jaglana, ziemniaki, ryż. Ja pieke tez własny chleb bezglut. i ciastka. Zatem mały nawet nie zauważ, że je inaczej. Ale oczywiście, choc jest o połowę młodszy od pani dziecka, ma świadomośc,że nie moze jeśc glutenu. I wszystkim w koło to rozpowiada :)
Naprawdę proszę się zastanowić, że tak niewielkim kosztem , może Pani ulzyć dziecku a nawet spowodowac całkowite cofnięcie sie objawów. Nawet jesli nie tak jak u mojego dziecka, to na pewno poprawa będzie zauważalna.
Pozdrawiam.
napisał/a: Rozbrykany Tygrysek 2014-07-30 19:45
A gdyby dieta bez glutenu i mleka nie przyniosła oczekiwanej poprawy warto rozważyć testy na nietolerancje pokarmowe - być może bdą jeszcze inne pokarmy które należałoby wykluczyć, przynajmniej na określony czas.
Nie ma chorób nieuleczalnych więc nie można zakładać że leki do końca życia. Wszystkie choroby skadś się biorą :)
Pozdrawiam
napisał/a: zimbwa 2014-09-10 16:56
Też uważam, że może być to nietolerancja pokarmowa - opóżniona alergia pokarmowa. Z resztą alergia idzie w parze z inna alergią. Wykonaj dziecku test, który określa kod metaboliczny - np. w vimed robi takie testy. Chyba z reszta mają jakieś programy przeznaczone specjalnie dla dzieciaków.

Raz nie ma co narażać dziecka na niepotrzebne cierpienie i kalectwo, dwa przyczyna może okazać się bardzo łatwa do zdiagnozowania i znacznie polepszyć zdrowie dziewczynki.

Pozdrawiam
napisał/a: kaska2909 2015-07-10 11:27
Jeśli chodzi o zasiłek to sugeruję zainteresować sie fundacją Avalon. Tutaj http://www.fundacjaavalon.pl/nasi_beneficjenci/zaloz_subkonto.html można utworzyć subkonto i starać się o środki np. na leczenie. Fundacja wspiera osoby niepełnosprawne i chore. Warto spróbować. Polecam