Moje dolegliwości + wyniki

napisał/a: Pajonck 2015-03-29 19:18
Witam, zdecydowałam się zrobić badania, ponieważ męczą mnie takie objawy:
- Silna potliwość w nocy, zdarza się, że muszę się przebierać, bo piżama jest przemoczona
- Jestem osłabiona
- Ciągle chce mi się spać, przez cały dzień
- Mam zmęczone nogi, najbardziej odczuwam to prowadząc auto
- Ciężko jest mi się ostatnio skoncentrować
- Od zawsze mam problem z przytyciem, mam bardzo niską wagę, która nie idzie w górę, a czasem mimo odpowiedniej diety "na masę" i tak spada do swoich dolnych granic.

Mam 25 lat, jestem kobietą.

Wyniki:
TSH 1,61 (0,25-5,0)
FT3 4,40 (4,0-8,3)
FT4 16,37 (10,6-19,4)

Morfologia ok, a jutro odbieram wyniki poziomu wit D3.

Rozumiem, że wyniki TSH i FT3,FT4 są ok skoro w normie i muszę szukać dalej?
napisał/a: Rozbrykany Tygrysek 2015-03-29 19:24
wg mnie te wyniki nie są w nornie, zwłaszcza FT 3
Powinno być w górnej granicy normy a jest w dolnej.
napisał/a: theblackcat 2015-03-29 19:27
Co do wyników ja się nie odniose ale co do witaminy D to jak już zrobilas to ok, ale nie ma sensu robić badań witaminy D. Większośc w Polsce ma niedobór tej wit.
Ale co do wagi to raczej nie ma związku z wynikami. Najczęściej jeśli niska waga jest od tarczycy to hormony tarczycy sa za wysokie (nadczynnośc).
napisał/a: Pajonck 2015-03-29 19:30
theblackcat napisal(a):Co do wyników ja się nie odniose ale co do witaminy D to jak już zrobilas to ok, ale nie ma sensu robić badań witaminy D. Większośc w Polsce ma niedobór tej wit.
Ale co do wagi to raczej nie ma związku z wynikami. Najczęściej jeśli niska waga jest od tarczycy to hormony tarczycy sa za wysokie (nadczynnośc).


Tak,wiem o tym, że większość osób ma niedobór, dlatego też zrobiłam, bo a nuż może wynik będzie na tyle niski, że wyjaśni objawy?
Nie wiem za bardzo za co się łapać...
napisał/a: theblackcat 2015-03-29 19:42
A co do diety spozywasz nabiał, produkty zbożowe (chleb; makaron itd)?
Ogólnie warto zrezygnować z glutenu i nabiału. Wiele osób, w tym ja, czuje się świetnie po odstawieniu glutenu. Myśle tez ze warto byłoby zrobić badania na przeciwciała tarczycy. Albo jak chcesz możesz zrobić USG tarczycy.
napisał/a: Pajonck 2015-03-29 19:52
Nie toleruję laktozy i nawet mała ilość nabiału kończy się moim mega odchorowaniem, tak więc zero nabiału. Gluten od czasu do czasu, ale to naprawdę rzadko.
napisał/a: Pajonck 2015-03-30 12:00
Nie mogę edytować poprzedniej odpowiedzi.
Wynik Wit D3 - 12.48 ng/ml (30-100)

Ale to tak przypuszczałam, wiedząc, że większość z nas ma niedobór.