MOJE CIAŁO SIĘ TRZĘSIE - CZY TO NORMALNE W WIEKU DOJRZEWANIA

napisał/a: baronek 2010-08-01 21:59
Witam mam problem. Moje ciało się trzęsie. Tzn. nie widać tego, ale podejrzewam, że mam coś z mięśniami. Kiedy mrużę oczy, to "wory pod oczami" mi się trzęsą, tzn. ta dolna strefa powiek. Kiedy napinam mięśnie u ręki to mi się trzęsie. Kiedy stoję na jednej nodze to mi się trzęsie. Normalnie dłoń mi się trzęsie [palce] ale aż tak tego nie widać. Kiedy trzymam kartkę albo długopis to widać jak się trzęsie dlatego to kompleks jest mój. Jak np. Leżę i podniosę nogę na odpowiedni poziom to też widać jak się trzęsie. Czasami mięśnie ba brzuchu też mi drggają. Nie wiem czym to spowodowane. Nie stresuje sie niczym, poza tym teraz sa wakacje - wiadomo, pełen luz, zero problemów, zero zmartwień, tak więc na tle psychicznym to raczej odpada. Kiedy np. robię wysiłek fizyczny czyt. chociażby idę do sklepu po zgrzewkę wody to po przyjsciu cholernie mi sie trzesa dlonie i biceps. Kiedyś robiłem szóstke weidera, czyli to takie ćwiczenie, polegające na napięciu mięśni brzucha podczas leżenia, czyli podniesienie tułowia, taka "długa pompka". Podczas właśnie tej szóstki cholernie mi się trzęsie brzuch, po tym ćwiczeniu także. czemu o tym piszę? Bo mięśnie są podczas tego wykorzystywane i właśnie od wykorzystywania mięśni mi się trzęsie. Sam nie wiem. Czy w ogole to jest jakis trudny przypadek? Wyleczalny? Mam 15 lat, może to przez okres dojrzewania. Kiedy np. kucam, to łydki mi się trzęsą, ogólnie nogi i stopy. Kiedy robię nawet jedną pompkę to czuję jak się trzęsę. Nawet jak zrobię "prostą dłoń" tak na maksa otwartą jakbym chciał palce jak najdalej wyciągnąć to też cholernie mi się trzęsą palce. Mam tak od roku może nawet 2 lat ale przez ostatnie kilka miesiecy zaczelo mnie to niepokoic, pije sobie magnez bo myslalem ze brak mi magnezu [kiedys pilem sporo kawy, tzn. 1/2 szklanki dziennie, ale nie mocnej, tylko lagodnej takiej 3 w 1 z cukrem i mlekiem), wiec pije od 2 miesiecy ale zero efektow. Czasami mam cos takiego ze np. na ramieniu przez minute mi tak "drgga" miesien, albo na twarzy kiedy sie usmiecham, moze to z tym tez zwiazane jest. Byłem u lekarza, stwierdzil ze faktycznie sie trzese ale wtedy mniej zdawalem sobie z tego sprawe i powiedzialem mu ze tylko lapy mi sie trzesa, wiec zbadal mnie [zlapal za koncowki palcow] i stwierdzil ze faktycznie mi sie trzesa, myślał on pewnie że stresuje sie szkola wiec powiedzial ze z czasem minie ale nie minelo. Niedlugo bede mial u niego wizyte, tzn. za jakis miesiac czy tam dwa bo kolejki sa straszne ale chcialbym wiedziec czy to cos powaznego
POZDRAWIAM
napisał/a: icemen91 2011-04-10 22:14
Mam identyczny problem .Mam 19 lat i od jakiegoś miesiąca mam identyczne objawy co ty.Z początku myślałem że to przejdzie ale jakoś mi nie przechodzi więc poczekam co ci lekarz powie.
napisał/a: tomek470 2011-06-21 12:16
Z tym wnoszeniem wody to normalne ze miesnie sie trzesa z przesilenia. Mam rownierz ten problem jak napinam lewy biceps cala reka mi sie trzesie. Chodzilem po lekarzach robilem tomograf i w koncu nic sie nie dowiedzialem. MAm nadzieje ze tobie sie uda.