Moja siostra ma obsesje,jak jej pomóc?

napisał/a: Marta1794 2016-01-26 13:04
Witam,
dzisiaj założyłam konto na forum,ponieważ potrzebuje pilnej pomocy.Sprawa wyglada następująco...
Mam siostrę która kiedyś wyglądała dobrze i w wieku młodzieńczym(18-19lat) zaczęła obsesyjnie sie odchudzać można powiedzieć ze popadła w anoreksje bo w dzienniku opisywała ze: dzisiaj zjadłam jedna marchewke,takie dodawała wpisy,potem mama sie tym zainteresowała i były u lekarza z ta sytuacja,siostra zaczeła jeść ale po kryjomu wymiotować i znowu lekarz i niby wszystko było ok,wtedy siostra wyprowadziłą sie do Warszawy i skończyło sie kontrolowanie.Dzisiaj ma ona 27 lat,pare miesiecy temu wziełą slub i sie głodziłą na nowo ale tłumaczyłą to stresem przed slubem.Teraz aktualnie popadła juz w obsesje i to jeszcze gorsza,poniewaz tak jak gdy miałą anoreksje mozna było jej udowodnic badaniami wiele braków witamin a teraz to odpada,poniewaz siostra jest pielęgniarka i typem osoby bardzo ambitnej i ogólnie obsesja polaga na tym ze je tylko witaminy,oglada jakies wykłady na temat ,,zdrowego jedzenia* pije zioła,jakies specjalistyczne sole,je galarety które robi na nózkach kurzych z cytryna bo zdrowe,szpinak wszystko bez oleju masła ani nic poniewaz oleje smazone sa niezdrowe itp kazdy sie zgadza ale to nie znaczy ze ma nie jesc prawie nic,przy nas niby jada ale jak to wyglada w Warszawie nikt nie wie a jej maz zachwyca sie jej szczupła sylwetka.Jeszcze jak dowiedziała sie ze ja jestem wegetarianka to odrzuciła całkowicie mieso i ryby sa bee bo ja nie jem dla zdrowia to i ona..Chodzi o to ze nie potrafimy z rodziną przemówic jej do rozsadku poniewaz ona jest wykształcona i uwaza ze wie lepiej i sporzywa tylko witaminy.Pół roku temu wazyła 52 kg tak mi powiedziałą to tyle co ja tylko ze ja mam 160 wzrostu a ona 173 cm.Dzis jest jeszcze chudsza,jak do nas przyjechała to tata sie załamał jak ona wyglada...ale my nie potrafimy jej mądrze przetłumaczy ze robi sobie krzywde bo przeciez teoretycznie jest zdrowa ale jak ona wyglada....proszee pomóżcie,pisze ten post na prośbę mojej mamy ;(
napisał/a: balbina1608 2016-01-28 10:20
hej, polecam link
https://www.youtube.com/watch?v=stWIQEa3vUU