Moja przygoda z cewnikowaniem.

napisał/a: Bobik4 2014-06-25 12:41
Witam. Maiałbym na forum takie zapytanie opiszę je w skrócie, od pewnego czasu stosuję cewnik foleya na stałe wraz z workiem do zbiórki moczu.
Robię to bo ułatwia mi to codzienne życie nie muszę się martwić o oddawanie moczu robi to za mnie cewnik+worek, który muszę pamiętać by opróżnić go co jakiś czas. Używam go pełne 2 tygodnie i zamierzam korzystać z niego do końca lipca.
W związku z tym mam kilka pytań: co może mi grozić kiedy będę długo zacewnikowany i po jakim czasie mogą się pojawić niepokojące objawy ?.
Czy np. po tych 2 tygodniach mogę nie oodawać swobodnie moczu czy mogą się pojawić inne komplikacje ?.
Przyznam się szczerze, że aktualnie to prawie wcale nie czuję, że mam cewnik w sobie nic się nie dzieje nie dobrego tylko co jakiś czas widzę jak mocz wylatuje samoistnie do worka i w ogóle tego nie czuję.
Z góry serdecznie dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
Pozdrawiam. Bobik4.
napisał/a: Bobik4 2015-03-01 19:50
Witam po przerwie. Chciałbym się podzielić innymi forumkowiczami lub innymi osobami zainteresowanymi moim hobby.
Nadal stosuję cewnik foleya wraz z workiem do zbiórki moczu w systemie przerywanym co jakiś czas i muszę przyznać, sprawia mi to coraz większą przyjemność i jak na razie nie mam żadnych dolegliwości z tego tytułu.
Chciałbym zaryzykować zastosować go na dłuższy okres bez konieczności częstej wymiany, ale troszkę się zastanawiam i chciałbym uzyskać pomocne opinie czego mogę się spodziewać w dłuższej perspektywie użytkowania cewnika foleya.
Jeżeli ktoś ma ochotę doradzić mi bo posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie chętnie skorzystam z jego porad.
Ja ze swojej strony potencjalnym chętnym też mogę udzielić kilku wskazówek jeżeli chodzi o użytkowanie przez moją osobę cewnika wewnętrznego.
Jeżeli ktoś nie może lub nie chce z różnych względów pisać tu na forum to zapraszam do korespondencji na privie.
Pozdrawiam Bobik4.