Moja nerwica lękowa

napisał/a: intense 2016-01-26 10:07
Witam

Bardzo dużo by opisywać jeżeli chodzi o moją nerwice lękową.
Nie wiem dokładnie co wpłynęło na to, że zacząłem odczuwać różne objawy somatyczne takie jak duszności, ucisk w mostku, uderzenia gorąca, drgania kończyn, uczucie omdlenia, braku równowagi itd.
Jakieś 2-3 lata temu miałem pierwszy atak i nie widziałem co to jest... wtedy przez parę miesięcy moje życie było koszmarem, kilka razy w szpitalu itd.

Zacząłem leczyć nerwicę lękowa ponieważ taka była diagnoza.
Brałem na początek hydroksyzynę, a później przez około rok Venlectine 37,5mg, a później 75mg.
Po tygodniu było już dużo lepiej. Zniknęły uczucia ucisku w mostku, duszności, napięcia itd.
Po roku gdy przestałem brać leki było już wszystko ok.
Trwało to około roku, a od ponad tygodnia znowu odczuwam uczucie ścisku w mostku, raz mocniej a raz mniej ale czuje cały czas lekką duszność.
Czy ta nerwica mogła się odnowić i czy będę musiał znowu brać leki? Czy ona może się tak odnawiać co jakiś czas?

Nie czuję żebym się czymś stresował ani nic podobnego... czy to może być coś podświadomie?

Proszę również o radę co kupić bez recepty i jest sprawdzone i pomaga na nerwicę lękową?
napisał/a: intense 2016-01-26 13:31
Jeszcze mam pytanie.
Czytam o nerwicy lękowej ale czy objawy ucisku w mostku, braku tchu mogą się utrzymywać bez przerwy? Już mam tak 2 tygodnie prawie, raz bardziej aż ciężko oddychać, a raz mniej ale czuje cały czas tą ciężkość w mostku i ucisk.
Czy tylko w trakcie ataków paniki to powinno być odczuwalne?
napisał/a: intense 2016-01-31 13:25
Od 3 dni biorę ponownie wenlafaksynę i już nie mam ataków paniki ale na razie odczuwam cały czas ten ucisk w mostku i cięższy oddech... ale już trochę mniej.
Czy z czasem mi to raczej minie całkiem?
napisał/a: marta 49 2016-02-01 13:59
hi intense!! Wejdz na strone ogolna "Nerwica" i dolacz do istniejacych juz tam for. Znajdziesz napewno oddzwiek i odpowiedz na Twoje pytania. Powodzenia!!