Moja i wasza nerwica

napisał/a: martita1993 2016-07-04 21:10
Cześć. Jestem tu nowa i mam nadzieję że to forum w jakiś sposób ukoi moje nerwy. Napisałam w temacie moja i wasza nerwica ale czy to tak naprawde nerwica sama nie wiem diagnozy u mnie nie postawiono sama sobie ja postawiłam na podstawie objawów, tysiąca przeczytanych stron internetowych oraz obejrzanych filmów. Problem zaczął się juz bardzo dawno temu o pojedynczych sytuacji które szczerze mówiąc zlekceważyłam tylko i wyłącznie dlatego ze nigdy nie przyszlo mi do głowy ze może to być nerwica ( miała stresujące dzieciństwo, alkoholizm w rodzinie ciągle problemy w domu awantury rozwód rodziców itd) aż do dnia dzisiejszego problem urósł di takich rozmiarów ze dopiero teraz zdałam sobie sprawę ze cos jest ze mną nie tak: mam uczucie jakbym codziennie żyła i funkcjonowała jak każdy inny człowiek ale jakos tak z boku wyobcowana i wycofana bez chęci do działania żadnych kreatywnych pomysłów takie być ale nie żyć m Najgorsze sa ataki paniki szczególnie w sklepach, samochodzie, pracy, i niestety czasem w domu ( od niedawna). Towarzysza im duszności, zawroty duszności, drętwienie kończyn uczucie ze zaraz zemdleje,a najgorsze to parcie na pęcherz ciągle bezustanne uczucie ze musze iść do toalety a nawet po wyjściu z niej nie ma ulgi mogłabym tam wracać i wracać ( tylko poza domem) To strasznie męczące ogranicza mnie przed spontanicznym wychodzeniem z domu robienie zakpow to ciągle walka z myślami żeby juz wyjść i pędzić do domu do wc. I to zamknięte kolo : Czyli boję sie przed tym ze będę się bać i ciągle szukać toalety wyjścia spokoju. Czy ktos z was ma takie objawy z naciskiem na pęcherz który dokucza najbardziej?
napisał/a: ewanoo23 2016-07-05 09:06
Hej, tez cierpie na nerwice lekowa od ponad 5 lat. Byly okresy w ktorych radze sobie lepiej a raz gorzej. Moje objawy sa bardzo podobne do Twoich wrecz identyczne, dla mnie jednak najgorsza rzecza jest krecenie w glowie. W kazdym badz razie jedno jest pewne nerwica wezmie tyle ile jej pozwolisz i zabiera coraz to wiecej oczywiscie jesli jej na to pozwolisz. Takze nie ma sie co poddawac i musimy walczyc dalej :)
napisał/a: martita1993 2016-07-06 21:26
Ja zawroty głowy mam sporadyczny, przynajmniej nie trwają one całymi dniami, najczęściej zdążają sie w momencie kiedy jestem w dużym sklepie długiej podróży samochodem wtedy i towarzysza temu okropnemu parciu na pęcherz. Kiedy no stoję w kolejce do kasy mam ochotę wszystkich ominąć i natychmiast wyjść byleby znaleźć toaletę a najdziwniejsze jest to ze wchodzę do domu i wszystko mija jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki:(
napisał/a: martita1993 2016-07-06 21:32
Jasne mam świadomość ze nerwica chce za wszelka cenę zawładnąć moim umysłem i stara sie mnie ograniczyć ale staram sie jakos sobie tłumaczyć i próbować z tym walczyć ale nie jest to takie proste jak sie wydaje niby świadomie wiem ze to tylko mój wymysl( skoro w domu jest okey) ale podświadomie to atakuje z nagle i z nikad..
napisał/a: magda906 2016-09-08 12:21
Witam.
Zaburzenia nerwicowe są przykładem choroby cywilizacyjnej.Podstawą leczenia w większości przypadków jest psychoterapia. Terapia ma na celu zmianę zachowania i interpretacji własnych objawów i bodźców lękotwórczych. Jedynym rozwiązaniem jest udać się na psychoterapię do kliniki PsychoMedic, gdzie oferują kompleksową opiekę psychiatryczną. Numer telefonu ułatwi szybki kontakt 22 253 88 88 .
napisał/a: Lenk33 2016-10-19 21:02
Witam wszystkich . Jestem nowa na forum i przypadkowo trafilam na tą strone. Teraz widze ze nie tylko ja przechodze. Nerwicę lękową.

Jak sobie radzicie z lękami , silnym stresem ?.