Mój synek ciągle choruje

napisał/a: aneta19100 2010-11-11 22:53
Rok temu dokładnie 24.10.09 stwierdzono u mojego synka drgawki goraczkowe przy temp. 36.7 jak sie okazało miał zapalenie gardła, za drugim razem(14.12.09) dostał drgawek goraczkowych przy temp. 36.6.w trakcie leczenia zapalenia gardła, antybiotykiem. Teraz od 11.10.10 jestesmy po kolejnych drgawkach gorączkowych (temp.36.8 oczywiscie podawałam lek przeciwgoraczkowy co 4 godziny) i pobycie w szpitalu przyczyna angina, po trzech dniach zostalismy wipisani do domu z antybiotykiem zinacef. Po tym leczeniu znowu po tygodniu zachorował na zapalenie oskrzeli i kolejny antybiotyk kalcid, eucorton, mucosolvan, ventolin, flixotide. A teraz znowu po tygodniu katar i kaszel. Aż sie boje iśc z nim do lekarza bo pewnie znowu przepisze antybiotyk. Jestem załamana co robić.
napisał/a: augustyn888 2010-11-12 09:07
aneta19100 napisal(a):Rok temu dokładnie 24.10.09 stwierdzono u mojego synka drgawki goraczkowe przy temp. 36.7 jak sie okazało miał zapalenie gardła, za drugim razem(14.12.09) dostał drgawek goraczkowych przy temp. 36.6.w trakcie leczenia zapalenia gardła, antybiotykiem. Teraz od 11.10.10 jestesmy po kolejnych drgawkach gorączkowych (temp.36.8 oczywiscie podawałam lek przeciwgoraczkowy co 4 godziny) i pobycie w szpitalu przyczyna angina, po trzech dniach zostalismy wipisani do domu z antybiotykiem zinacef. Po tym leczeniu znowu po tygodniu zachorował na zapalenie oskrzeli i kolejny antybiotyk kalcid, eucorton, mucosolvan, ventolin, flixotide. A teraz znowu po tygodniu katar i kaszel. Aż sie boje iśc z nim do lekarza bo pewnie znowu przepisze antybiotyk. Jestem załamana co robić.


Jest tutaj coś niezrozumiałego.Przecież 36,6-36,7-36,8,to przecież nie gorączka,więc skąd te drgawki przy takiej temperaturze.Uważam że w tej sytuacji być może,powtarzam być może,a powinien to ustalić lekarz,potrzebna jest jakaś konsultacja,może u jakiegoś specjalisty.Być może są to drgawki o zupełnie innym podłożu chorobowym,chyba że Pani błędnie wpisała temperaturę.
Grzech
napisał/a: Grzech 2010-11-12 09:45
aneta19100 napisal(a):Rok temu dokładnie 24.10.09 stwierdzono u mojego synka drgawki goraczkowe przy temp. 36.7 jak sie okazało miał zapalenie gardła, za drugim razem(14.12.09) dostał drgawek goraczkowych przy temp. 36.6.w trakcie leczenia zapalenia gardła, antybiotykiem. Teraz od 11.10.10 jestesmy po kolejnych drgawkach gorączkowych (temp.36.8 oczywiscie podawałam lek przeciwgoraczkowy co 4 godziny) i pobycie w szpitalu przyczyna angina, po trzech dniach zostalismy wipisani do domu z antybiotykiem zinacef. Po tym leczeniu znowu po tygodniu zachorował na zapalenie oskrzeli i kolejny antybiotyk kalcid, eucorton, mucosolvan, ventolin, flixotide. A teraz znowu po tygodniu katar i kaszel. Aż sie boje iśc z nim do lekarza bo pewnie znowu przepisze antybiotyk. Jestem załamana co robić.

Jak Twój syn bierze encorton i zinacef???!!? To sama gorycz.
Mucosolwan i ventolin? Dziwne. Przecież ventolin i cortare to najsilniejsze sterydy , roszerzające oskrzela. Moja córka bierze ventolin w razie nagłego ataku kaszlu , ma astmę oskrzelową . Mucosolwanu nie stosuje się lekami wziewnymi.
Polecam i to szybko wizytę u alergologa i zrobienie badania IGE oraz testów. A także znajdź dobrego pulmumnologa dziecięcego. Niech zrobi rentgen płuc , tomograf komputerowy. Zleci badanie pod kątem rozmiękczenia tchawicy i krtani. Dziwię się , że lekarze nie dali skierowania do tych specjalistów. Wszystko wskazuje na alergię , która z czasem może przerodzić się w astmę oskrzelową. Robiłaś badania moczu , krwii?

Pozdrawiam.
napisał/a: aneta19100 2010-11-12 11:12
Mój synek jak stwierdził neurolog ma zbyt szybki przeskok temperatury dlatego tez przy temp. 36,4 dostaje drgawek gorączkowych bo szybko mu rośnie temp. do 38.6(jest tak zwany przeskok temperatury), a jego organizm nie umie sobie poradzić. Pytałam jego pani doktor o innych specjalistów i inne badania ale powiedziała co z reszta potwierdzil neurolog, że Adaś jest jeszcze za mały, a wyniki nie będą miarodajne. Neurolog powiedział, że te drgawki goraczkowe trwaja do 5-7 lat, I jeżeli nie ustapią to dopiero wtedy będa patrzec pod innym kątem. Wyniki ma robione za każdym razem gdy jesteśmy w szpitalu i wszystko jest dobrze.
Dzis byłam u lekarza bo Adaś całą noc kaszlał znowu antybiotyk, ventolin,flixotide, deflegmin, było równiez prześwietlenie klatki piersiowej ale na szczęscie nic nie wykazało.
Dziekuje za podpowiedzi moze żeczywiście udamy sie do pulmologa i alergologa.
napisał/a: augustyn888 2010-11-12 13:36
aneta19100 napisal(a):Mój synek jak stwierdził neurolog ma zbyt szybki przeskok temperatury dlatego tez przy temp. 36,4 dostaje drgawek gorączkowych bo szybko mu rośnie temp. do 38.6(jest tak zwany przeskok temperatury), a jego organizm nie umie sobie poradzić. Pytałam jego pani doktor o innych specjalistów i inne badania ale powiedziała co z reszta potwierdzil neurolog, że Adaś jest jeszcze za mały, a wyniki nie będą miarodajne. Neurolog powiedział, że te drgawki goraczkowe trwaja do 5-7 lat, I jeżeli nie ustapią to dopiero wtedy będa patrzec pod innym kątem. Wyniki ma robione za każdym razem gdy jesteśmy w szpitalu i wszystko jest dobrze.
Dzis byłam u lekarza bo Adaś całą noc kaszlał znowu antybiotyk, ventolin,flixotide, deflegmin, było równiez prześwietlenie klatki piersiowej ale na szczęscie nic nie wykazało.
Dziekuje za podpowiedzi moze żeczywiście udamy sie do pulmologa i alergologa.


Testy alergiczne u dzieci wykonuje się w określonym wieku(około 4 roku),ponieważ wyniki mogą być zbyt mało miarodajne.
Ja ze swej strony próbował bym wizyty u jakiegoś uznanego poleconego pediatry(nawet w takiej sytuacji prywatnie)i zdał się na jego leczenie.