Mój refluks

napisał/a: enjoydm 2014-06-08 13:18
2 lata temu podczas badania gastroskopii zdiagnozowano u mnie refluks żółciowo-żołądkowo-przełykowy z przewlekłym zapaleniem żołądka. Od tego czasu miałem wykonane rożne dziwne badania laboratoryjne oraz kontrolnie usg. Przez ten okres zabrałem rownież dosłownie reklamówkę rożnych lekarstw. Niestety minęło 2 lata i pomimo ze przez ten okres było rożnie o czym napisze jak będę miał więcej czasu to na chwile obecną jest tragedia. 2 dni temu zacząłem ok 2 godz po jedzeniu odczuwać zasysanie do żołądka (w dołku podsercowym), po tym zacząłem sie dziwnie czuć i zaczęło mi gwizdać w uszach. Pojechałem do szpitala gdzie zmierzono mi ciśnienie i wyszło 160/110 (nigdy wcześniej aż tak wysokiego chyba nie miałem). Podano mi Pylargine w zastrzyku, Ranigast w kroplówce oraz nospe w zastrzyku. Pod koniec podawania NoSpy zaczęło mi sie robić słabo. Zmierzono mi ciśnienie i miałem 140/60. Po pół godzinnym odpoczynku przeszło. Wczoraj natomiast cały dzień bardzo mało jadłem, kontrolowanej ciśnienie i tętno i wszystko było ok aż do kolacji na którą zjadłem dwie kromki chleba z masłem i sałatą oraz dwa jajka na miękko. Po ok 1.5 godz. poczułem sie bardzo źle po czym nagle zaczęła ściskać mnie delikatnie głowa i wystąpił atak tachykardii serca. Wszystko trwało ok 4 min po czym ustąpiło jak popiołem wodę i zaczęło mi sie strasznie odbijać jakbym miał tam za dużo powietrza. Ciśnienie które zmierzyłem po tej całej akcji wynosiło ok 143/92. Atak tachykardii serca miałem w przeszłości ale tylko w nocy, gdzie po wyłudzeniu jak zazwyczaj unioslem głowę i odbiło mi sie to tętno wracało do normy. Dodatkowo często jak refluks sie nasila mam problemy z swobodnym oddychaniem. Pomaga wówczas doraźnie NoSpa. Czy ktoś z was przy refleksie ma problemy z sercem? Robiłem kilka razy echo serca i ok, natomiast w próbie wysiłkowej i holterze wychodziły dodatkowe skurcze komorowe i nadkomorowe ale ponoć w ilości akceptowalnej. Aktualnie od wczoraj biorę rano Emanera 20mg oraz ConCor Cor 1.25 plus doraźnie NoSpa. Miał ktoś z was przy refleksie problemy z sercem?
napisał/a: ~Anonymous 2014-06-08 14:28
Najprawdopodobniej cierpisz również na przepuklinę rozworu przełykowego.Skonsultuj to z gastroenterologiem.Pozdrawiam.
napisał/a: enjoydm 2014-06-09 10:18
Najprawdopodobniej wyszłoby na gastroskopii.
napisał/a: Konstans 2014-06-09 15:26
enjoydm napisal(a):Najprawdopodobniej wyszłoby na gastroskopii.


Miałam i refluks, i przepuklinę, i kołatanie serca. wszystko wyleczyłam stosując odpowiednią dietę - eliminacja glutenu i nabiału, które to wzmagają refluks. Bierzesz bardzo dużo leków a nie tędy droga, bo lepiej Ci bynajmniej nie jest :(
One z kolei zniszczyły Ci śluzówkę żołądka (jak mi kiedyś) i przyczyniły się do stanu zapalnego (lub to będzie następny krok).

Uspokoi Ci się serce, zniknie refluks i organizm się oczyści ze zbędnego śluzu, kiedy tylko wdrożysz dietę.
Naprawdę polecam. Przechodziłam przez to samo.

Jak masz więcej pytań, napisz :)
Pozdrawiam :)
napisał/a: ~Anonymous 2014-06-09 17:42
enjoydm napisal(a):Najprawdopodobniej wyszłoby na gastroskopii.

2 lata temu robiona gastroskopia,więc jakieś zmiany mogły nastąpić.
Konstans napisal(a):Miałam i refluks, i przepuklinę, i kołatanie serca. wszystko wyleczyłam stosując odpowiednią dietę - eliminacja glutenu i nabiału, które to wzmagają refluks.

Konstans widzę że Ty przeszłaś już wszystkie choroby. :)
napisał/a: Konstans 2014-06-09 18:25
Renesans napisal(a):.

Konstans widzę że Ty przeszłaś już wszystkie choroby. :)[/quote]

A jakże :) sama wiesz najlepiej :)
napisał/a: ~Anonymous 2014-06-09 19:11
Konstans napisal(a):
Renesans napisal(a):.

Konstans widzę że Ty przeszłaś już wszystkie choroby. :)


A jakże :) sama wiesz najlepiej :)[/quote]


Konstans przechlapane! Ale głowa do góry,będzie dobrze :)
napisał/a: Konstans 2014-06-09 19:27
Renesans napisal(a):
Konstans napisal(a):
Renesans napisal(a):.

Konstans widzę że Ty przeszłaś już wszystkie choroby. :)


A jakże :) sama wiesz najlepiej :)



Konstans przechlapane! Ale głowa do góry,będzie dobrze :)[/quote]

Dziękuję :*
napisał/a: Konstans 2014-06-10 17:17
Witaj Enjoy :)
Jak samopoczucie?
Wdrażasz dietę? Jest jakaś poprawa?

Pozdrawiam :)