mój mąż łysieje.

napisał/a: sensations69 2016-04-10 19:32
Dzień dobry,

szczerze liczę na pomoc, bo od trzech miesięcy mój mąż załamuje się coraz bardziej.
a ja już nie umiem mu pomóc, nie wiem co mogłabym zrobić.

od stycznia bardzo zaczęły mu wypadać włosy, z początku to zbagatelizował - przyznaję, że ja również.
doszedł świąd, łojotok i łupież. namówiłam go na prywatną wizytę u dermatologa. diagnoza - lekkie zapalenie. tak naprawdę nie wiemy czego itp. dostał receptę na dwie mikstury robione w aptece (dwa płyny), jeden miał zmieszać z bitaminą B, a drugi z Laticortem. dodatkowe zalecenie to mycie głoy szamponem Capitis Duo. wszystko stosował. pomogło na chwilę. pozostał okropny łojotok (włosy po umyciu rano, wieczorem są już tłuste) i łupież, włosy wypadały nadal tak samo. niemałe pieniądze można powiedzieć, że wyrzuciliśmy do śmietnika. na własną ręcę mąż kupił witaminę A+B, cynk, używa Nizoralu i NIC. ZERO poprawy. sami rozumiecie, że w domu teraz nie mam lekko. stres, płacz, poddenerwowanie.
przegląda codziennie zdjęcia sprzed kilku miesięcy i doszukuje się prześwitów, których ja osobiście nie widzę, ale wiem jak może działać siła sugestii. wiem, że nie wyobraża sobie wyłysieć.
dodatkwo poleciałam mu zbadanie homonu tarczycy - TSH. wynik wręcz książkowy 1,78 w przedziale 0,58-4,85 :)



mąż od zawsze miał gęste włosy, taka "szczota", wszyscy fryzjerzy byli w szoku. jego ojciec co prawda prawie wyłysiał, ale włosy typowo mąż ma po mamie - mocne i gęste.
jak mogę mu pomóc? co może stosować? czy to możliwe, żeby genetycznie włosy miał po mamie, ale łysiał po tacie?
napisał/a: ewamama 2016-08-25 10:11
Spróbujcie może lotion z Pilfood-u. Trzeba nim spryskiwać skórę włosy i wmasowywać. Jeśli będzie go regularnie stosował przez 2 miesiace to może zatrzymać wypadanie włosów. Wiele osób obserwuje też odrost nowych włosków, więc jest nadzieja, niech mąż się nie załamuje. :)
napisał/a: irysskaa1990 2016-09-29 19:49
Nie ma co szukać sposobu na własną rękę, bo nigdy nie wiadomo co leży za przyczyną nagłego łysienia. Najlepiej od razu udać się do trychologa, który wykona wszelkie niezbędne badania. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się ze strony kliniki dr Trycholog: http://drtrycholog.pl/. Zamiast pieniędzy na kolejne specyfiki i próby zatrzymania wypadania włosów, lepiej od razu udać się po specjalistyczną poradę.
napisał/a: chlo1 2016-10-19 13:41
Większość mężczyzn łysieje. Nie rozumiem tego lęku u facetów, gorzej jak ta przypadłośc dotyka kobietę.
napisał/a: buzek 2016-10-26 11:40
Ty nie rozumiesz.Dla wielu jednak mężćzyzn jest to bardzo duży problem oraz potrafi powodować okropne kompleksy, które rzutuja na całe ich życie. Również sugerowałabym zapisac sie na wizytę do lekarza. Nie ma sensu leczyć się samodzielnie.

Na filmie są pokazane zabiegi oraz badania jakie wykonuje się podczas takiej wizyty:
https://www.youtube.com/watch?v=tOHlRwoFOVo