Mój facet chrapie!

napisał/a: kawka93 2011-08-15 23:42
Może ktoś zna skuteczny środek na ww.dolegliwość. Spotkałam się z opinią że nadwaga sprzyja chrapaniu, ale przy wzroście 188cm i wadze 85 chyba można ją wykluczyć?
napisał/a: yaxley 2011-08-16 16:09
Wg calkowicie mozna wykluczyc nadwage przy tym wzroscie/wadze. Chrapanie to dosc czesto wystepujaca dolegliwosc, leki chyba nie pomagaja. Jedyne co moze na to pomoc to raczej zabieg radiochirurgii.
napisał/a: ~Anonymous 2011-09-01 12:24
Ja mam 189cm i wage 122kg i chrapie jak jestem zmęczony bardzo, takie życie, leku na to nie ma :(
napisał/a: Christine1 2011-09-01 12:41
Samo chrapanie jest uciążliwe, szczególnie dla osób, które muszą tego słuchać, ale bywa, że jest objawem jakiejś choroby lub wady budowy układu oddechowego. Chrapanie może być bardzo groźne, gdy występuje tzw. bezdech.

Chrapaniu również sprzyja palenie papierosów, suche powietrze, picie małej ilości płynów, katar.
napisał/a: ~Anonymous 2011-09-01 12:58
akurat picie to najmniejszy problem, pije wode gazowana (mam przy łózku) i przed snem strzelę sobie kilka buteleczek piwa wiec raczej to nie ten problem. Chrapał zresztą mój ojciec, wiec raczej to chyba dziedziczne :)
napisał/a: Christine1 2011-09-01 13:10
Akurat alkohol może sprzyjać chrapaniu, więc pisząc o piciu płynów, nie miałam na myśli alkoholu.
Czy chrapanie jest dziedziczne? - nie wiem, ale myślę, że raczej nie.

Ponadto, swój post starałam się odnieść do autorki tematu, bo ją rozumiem, gdyż mój facet też chrapie...
MagdaMalaMi
napisał/a: MagdaMalaMi 2012-11-14 09:53
kawka93 napisal(a):Może ktoś zna skuteczny środek na ww.dolegliwość. Spotkałam się z opinią że nadwaga sprzyja chrapaniu, ale przy wzroście 188cm i wadze 85 chyba można ją wykluczyć?


My mamy podobny wzrost i waga 82 kg. Lekarz przebadał męża i wszystko jest ok. Powiedział, że taki już "urok" męża. Ale ja się chyba rozwiodę ;) jak on będzie tak strasznie chrapał. Teraz zastanawiam się nad kupieniem urządzenia, które zapobiega chrapaniu http://www.klubznizek.pl/szczegoly/1057/89-zl-zamiast-180-zl-za-opaske-Snore-Stopper-przeciwko-chrapaniu-Zadbaj-o-zdrowy-sen. Ktoś próbował? Co o tym myślicie?