mój 7-letni synek nie chce jeść

napisał/a: Alex 2008-04-02 15:04
Ma 7 lat waży 20 kg.Jego jedzenie w ciągu dnia wygladatak.:rano ok7 godz.pół bułki z masłem bo wszytko co na bułce ściąga.Mała miseczka płatków kukurydzianych samych bez
dodatków i bez mleka.W zerówce zjada jakąś cześc bułki z masłem i serem żółtym.I dopiero kiedy wracam z pracy tzn.ok.17.30 zjada troche rosołu lub zupy pomidorowej z makaronem.
Drugie danie raczej nie wchodzi w grę.Wieczorem ponownie pół bułki z masłem.Kiedy daję mu coś innego to w większości bierze go na wymioty i idzie wypluć do sedesu.Wg mnie to jest nienormalne.Zwracałam uwagę 2 lekarkom ale stwierdziły że jak nie będzie jadł nic słodkiego to mu ta niechęć do jedzenia przejdzie.On w sumie i tak mało je słodkich rzeczy.Czasami 1 Prince Polo w ciągu dnia.Taki stan rzeczy trwa już jakieś 3 miesiące przynajmniej.Nigdy nie lubiał próbowac nowych rzeczy.Boję się że przez takie odżywianie wpadnie w jakąś poważną chorobę.A może to jakiś rodzaj dziecięcej anoreksji?
napisał/a: Peter 2008-04-02 20:17
Są dzieci niejadki. Czasem pomaga syrop Citropepsin, ale nie zawsze.
Dla pewności warto dziecku zrobić pełną morfologię. Jak będzie ok., to nie ma się czym bardzo przejmować.
Można też zrobić badanie kału na lamblie i inne pasożyty.