Moczenie nocne

napisał/a: CalmRiot 2010-06-03 12:03
Witam.

Jest mi ciezko i glupio o tym pisac, ale nie mam wyboru.
Mam 19 lat i mam problemy z moczeniem nocnym.
Zdarza się to rzadko, raz na pol roku, ale jednak sie zdarza. Nie ukrywam, że mam tego dość.
Często, gdy jestem zmęczony, śpię bardzo mocno i zwyczajnie śni mi się, że jestem w toalecie, a później już chyba wszystko jasne...
Nie wiem, jak sobie z tym radzić...
Proszę o jakąś pomoc..
napisał/a: HansClouds 2010-07-14 15:02
Witam
Mam identyczny problem, z tą różnicą że ja mam 40lat.
Wszystko zaczęło się jakieś 20 lat temu.
Do teraz zdarzało się to z różną częstotliwością. Czasami to było 2 razy do roku, czasami raz na rok, a ostatni to miałem przerwę prawię 2 lata.
Zawsze jest tak samo. Podczas snu wydaj mi się że jestem w toalecie i robię to co powinienem. Budzę się jak we śnie skojarzę że coś jest nie tak. Jak sikam we śnie to zawsze staram się aby to było "mocne" sikanie, na maksa.
Rozmawiałem o tym z moim pierwszym kontaktem, to nakazał mi wysikanie się przed snem oraz ograniczyć picie wieczorem.
Co do sikania przed snem to uskuteczniam to regularnie i to nie to. Ze spożyciem wody to moim zdaniem nie ma tu nic do znaczenia.
Nadmienię że nie jestem pewien czy ma to związek ze zmęczeniem, bo byłem już bardziej zmęczony i nic się nie działo.
Co do stresu to też wydaje mi się to nie do końca tak, ponieważ owszem w pracy podejmuję decyzje które mogą być kosztowne dla innych, ale nie czuję się abym był z tego powodu zestresowany. W domu też jest wszystko OK.

Nie szukam tutaj jakiegoś ratunku tylko informacji do jakiego lekarza mam się udać.

Jerzy