Moczenie nocne u 4,5 - latki

napisał/a: babyruby 2012-06-20 17:28
Moja 4,5 letnia corka wciaz moczy sie w nocy. W ciagu dnia nie ma problemu, odstawilismy pieluszki gdy miala 2,5 roku, wprawdzie zdarzy jej sie popuscic w majtki czasami ale jest w stanie wstrzymac mocz i bezproblemu zalatwia sie do toalety, natomiast w nocy jest calkiem inna historia. Nigdy nie zdarzylo sie zeby miala sucho przespana noc. Z pieluch na noc zrezygnowalismy ponad pol roku temu ale od tego czasu codziennie musze zmieniac posciel w lozku. Za porada pediatry nie podaje jej nic do picia przynajmniej dwie godziny przed pojsciem do lozka, idzie siusiu przed pojsciem spac i jeszcze wybudzam ja okolo godziny 23ciej i zabieram do toalety, gdzie zawsze zrobi siusiu. Mimo tego rano lozko jest kompletnie zmoczone a ona tego nie czuje, moze spac zmoczona cala noc. Nie chce wracac do pieluch ale juz nie mam sily codziennie prac poza tym w pokoju zaczyna juz czuc moczem mimo ze materac od lozka jest wyscielony folia. Pediatra powiedziala gdy ostatni raz ja widzialam, ze jezeli do 4,5 roku nie przestanie sie moczyc, dadza jej majteczki lub przescieradlo z alarmem. Zastanawiam sie jednak czy to pomoze? Czy naprawde jest to jej czyste lenistwo czy powod moze byc zupelnie inny. Nie usmiecha mi sie zrywanie sie po nocach bo alram zadzwonil, tym bardziej ze gdy corka wybudza sie w nocy ze snu ciezko jej pozniej zasnac a rano nie moge jej dobudzic. Oczywiscie jezeli ta metoda jest skuteczna bedziemy walczyc. Prosze o jakies porady, ewentualnie opinie rodzicow z podobnym problemem. Pozdrawiam.
napisał/a: jezebel1 2012-06-21 00:04
nie jest to raczej lenistwo córki, albo to po prostu nietrafne stwierdzenie
do 4,5 roku życia dziecko powinno mieć już taką kontrolę, żeby automatycznie i nawet "podświadomie" w śnie trzymać mocz
jest to duży problem jeżeli tak duże dziecko codziennie oddaje mocz w nocy, niektórym dzieciom zdarza się taka "wpadka" raz na tydzień i też jest to problem, a co dopiero tutaj
ten alarm nie jest aż tak straszną rzeczą, problemem może być faktycznie rozbudzone dziecko, ale jeżeli tego teraz Pani nie załatwi to zdarzają się nawet 7 letnie dzieci sikające do łózek w nocy
trzeba wyrobić dziecku odruch, że jak chce się siku to sie wybudza albo trzyma do rana, nieco brutalnie, ale to dla jej dobra
napisał/a: babyruby 2012-06-21 08:53
Dziekuje za odpowiedz. Sprobujemy z mata z alarmem i zobaczymy jak pojdzie. Czytalam kiedys o tym ze czesto moczenie nocne moze byc przyczyna nieprodukowania przez mozg hormonu zageszczajacego moczu. Niestety moja pediatra nie zalecila badan w tym kierunku i zastanawiam sie czy jest to powszechnie leczone.
napisał/a: jezebel1 2012-06-21 12:06
mówi pani o wazopresynie, której niedobór powoduje moczówkę
jest to jednak trochę inna choroba, a u dzieci, które kontrolują oddawanie moczu w ciągu dnia, a "popuszczają" tylko w nocy jest to raczej sprawa do wyuczenia
napisał/a: countryman21 2012-06-21 14:01
mojej córce zdarzalo sie do 5 roku. ale od 2 lat jest spokoj