mocny ból szyi, karku; naciągnięcie? zerwanie?

napisał/a: maveerick 2009-12-31 15:55
Dziś rano gdy się obudziłem postanowiłem się przeciągnąć jak to zwykle robię. Wyciągając ciało skręciłem głową w lewo i w tym momencie poczułem bardzo mocny ból w prawej bocznej części szyi.

Przez kilkanaście minut nie mogłem nawet poruszyć głową nie mówiąc juz o wstawaniu lecz po pewnym czasie wstałem i posiedziałem chwile oparty i sciane a następnie wziąłem ketonal. Była godzina ok 7:30.

Obecnie mogę obracać głową w obie strony i zginać ją do lewego ramienia lecz o zgieciu do prawego nie ma wogóle mowy, mam nawet problem z utrzymaniem jej prosto ponieważ gdy chcę ją wyprostować i odginam w prawo bardzo boli.

Jeżeli coś jest nie zrozumiałe lub ktoś potrzebuje więcej szczegółów to proszę pytać.

proszę o pomoc w zdiagnozowaniu. Wiem ze na odległość ciężko zdiagnozować ale co to może byc i jak złagodzic ból i przyspieszyć gojenie?
napisał/a: Agusia1982 2009-12-31 16:11
Pewnie nadwyrężyłeś mięsień.
Jeśli tak to samo minie możesz delikatnie rozmasowywać lub wcierać jakąś maść przeciwbólową-przeciwzapalną.
napisał/a: maveerick 2009-12-31 16:28
Przy nadwyrężeniu miesnia ból jest az taki? Oczywiście dzieki za odpowiedz i jezeli twoja teza jest trafna to sie uspokoiłem. Przed chwilą przyłożyłem rozgrzewającą poduszkę elektryczną ale długo nie lażałem. Mysle jeszcze nad gorącą kompielą lub na wcieraniu końskiej masci. Czy są to dobre pomysły>?