Mocny ból gardła

napisał/a: agga.P 2008-11-24 10:45
Mam problem z gardłem. Od pewnego czasu odczuwam mocny ból. Próbowałam go zwalczyć domowymi sposobami jednak na chwilę obecną bezskutecznie. Nie wiem co może być powodem takie stanu jednak jest on dla mnie naprawdę uciążliwy. Proszę o pomoc w tej sprawie.
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-11-25 16:29
Jak długo trwa ten ból?
napisał/a: agga.P 2008-11-27 11:56
Ból trwa od około tygodnia. Najbardziej nasila się po przebudzeniu i przy gwałtownej zmianie temperatur na przykład jak wracam do domu. Najgorzej jest mi z nim wytrzymać w sumie w pracy. Na chwilę obecną brak jakichkolwiek dodatkowych objawów mam, tzn gorączki czy innych. Nie wiem być może jest to zwykłe podrażnienie a być może coś więcej ale według mnie trwa to już dość długo.
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-11-27 18:28
Nie masz białego nalotu? Może to angina? Nie byłaś u lekarza?
napisał/a: Natalia231 2008-11-27 21:29
jeśli to (a tak mi się wydaje) infekcja bakteryjna to domowe sposoby Ci nie pomogą, konieczny jest antybiotyk. Także wizyta u lekarza jest chyba niezbędna. Pozdrawiam :)
napisał/a: dkatarzyna 2008-11-30 16:10
Zgadzam się z Natalią, jeśli ból gardła trwa dłużej idź do lekarza. A zanim tam nie dotrzesz wypróbuj Neo Angin w sprayu. Działa bakteriobójczo. Ja przyjmowałam jak miałam zapalenie migdałków i mi pomógł. Pozdrawiam.
napisał/a: agga.P 2008-12-02 10:01
chyba jednak rzeczywiście przejdę się dziś do lekarza z tą sprawą. Angina to raczej nie jest bo brak dodatkowych objawów potwierdzających iż jest to rzeczywiście ona. Neo Angin w sprayu mówisz. A czy dostanę go w aptece bez recepty normalnie ?
napisał/a: Natalia231 2008-12-02 10:12
tak, bez problemu kupisz go w każdej aptece bez recepty :) ale powiem ci że jestem przykładem osoby, która anginę przechodzi bez dodatkowych objawów, przede wszystkim bez temperatury, więc Ty też naprawdę możesz ją mieć. Pozdrawiam :)
napisał/a: Zosia07 2008-12-08 19:57
Kiedyś stosowałam Neo Angin w tabletkach, nie wiedziałam, że teraz zrobili w sprayu. I co jest lepszy?
napisał/a: agnaw5 2008-12-08 20:23
Ja stosowałam niedawno Neo Angin w sprayu i byłam zadowolona. A czy jest lepszy od tabletek - to kwestia gustu, w jakiej formie lubisz przyjmować tabletki.
napisał/a: sitak23 2008-12-08 23:10
powiem jedno nie zawsze angina przebiega z gorączko , to jest inwidualna sprawa
napisał/a: agga.P 2008-12-16 10:35
Udałam się w końcu do apteki po Neo Angin i rzeczywiście pomógł. W aptece powiedziano mi że w działaniu jest on szybszy od tabletek. Ból gardła minął na całe szczęście i mogę normalnie funkcjonować.