Mocno popsute uzębienie

napisał/a: JamaHama 2014-08-26 18:48
Witajcie, mój aktualny stan uzębienia nie jest najlepszy choć najlepszy od trzech lat:)
Jeżeli ciekawi was dlaczego tak się zapuściłem to wyjaśniam: depresja przez ok rok, rzuciłem szkołe itp,(wolałbym się nie wgłębiać) energeryki w ilościach po kilka na dzień,nie mycie zębów, co zaowocowało zrujnowaniem mojego uzębienia.
Gdy postanowiłem się wziąć za siebie zacząłem odwiedzać mojego dentystę nawet po kilka razy w tygodniu,miałem kilka większych dziur, ale co najgorsze mój dentysta poinformował mnie o tym że rozpuściłem sobie szkliwo, i teraz jestem "goły" i niewesoły ;(
stan na dzisiaj wygląda tak: http://pokazywarka.pl/hdusmo/
Jedyne co pozostało po mojej życiowej porażce to uzębienie które przypomina mi o tym smutnym okresie.
Jakie zabiegi mogę wykonać aby nie być postrachem miasta? ;)
Pozdrawiam
napisał/a: karolajn911 2014-08-26 21:11
Po pierwsze zacznij je dobrze myć! Widać na pierwszy rzut oka dokładnie nie są umyte.
Po 2 udaj się do stomatologa w celu ściągniecia kamienia nazębnego.
Po 3 wypiaskowała bym je z osadów.
Po 4 zacznij leczyć to co chore chyba ,że zainwestujesz w proteze.
napisał/a: JamaHama 2014-08-26 21:25
karolajn911 napisal(a):Po pierwsze zacznij je dobrze myć! Widać na pierwszy rzut oka dokładnie nie są umyte.
Po 2 udaj się do stomatologa w celu ściągniecia kamienia nazębnego.
Po 3 wypiaskowała bym je z osadów.
Po 4 zacznij leczyć to co chore chyba ,że zainwestujesz w proteze.


Jeżeli mogę, odpowiem w punktach
po 1 od miesiąca używam specjalnej szczoteszki Philips SonicCare - myje X razy szybciej niż najszybsze normalne elektryczne
po 2 prosiłem o ściągnięcie kamienia, niestety dowiedziałem się że nie ściągnie mi osadu ze szkliwa ponieważ... go nie ma (szkliwa)
po 3 wypiaskowanie? nie pamiętam ale prawdopodobnie również mi odmówiono wykonania
po 4 zęby mam wszystkie zdrowe (bez ubytków, dziur) jedynie estetycznie masakra...
Co do protezy to bardzo poważnie się zastanowię nad takim rozwiązaniem.
Pozdrawiam
napisał/a: karolajn911 2014-08-26 21:33
Jeśli nie masz szkliwa to miałeś złą dietę. Miałam to samo.
Kup pastę Elmex fioletowa na erozję szkliwa. myj często jednak nie szoruj.
Ciesz się że są ZDROWE!!!
Wypisz na kartce to co często jesz i pijesz.
PS nie myje sie zebow odrazu po jedzeniu i piciu trzeba odczekac okolo 30 min
napisał/a: JamaHama 2014-08-26 21:47
karolajn911 napisal(a):Jeśli nie masz szkliwa to miałeś złą dietę. Miałam to samo.
Kup pastę Elmex fioletowa na erozję szkliwa. myj często jednak nie szoruj.
Ciesz się że są ZDROWE!!!
Wypisz na kartce to co często jesz i pijesz.
PS nie myje sie zebow odrazu po jedzeniu i piciu trzeba odczekac okolo 30 min

CO jem to wiem, ponieważ mam dietę wysokobiałkową.
Jem makaron,ryż,sosy do ryżu, mielone, piersi z kurcząt, owoce: jabłka,melony,i inne nie cytrusowe, bo tych unikam- nie jem wcale
TO praktycznie jedyne co jem, czasem wypije piwo, ale to odświętnie raz na miesiąc, energetyków już nie ruszam, podobno byłem o krok od śmierci przez energetyki... Kilka razy dziennie w pije herbate czarną , ostatnio również zieloną
tak więc dieta nie ma tu znaczenia, ponieważ dbam o zdrowe odżywianie bardzo.
Dodam że mam chore migdałki i kieszonki w których siedzą sfermentowane "kulki" jedzenia, miałem już jeden zabieg wycięcia kieszonek z migdałków, było ok, dopiero niedawno znów zaczyna się ponownie zbierać tam jedzenie.
Dodam że problem z migdałkami i kieszonkami-zalegającym tam fermentowanym jedzeniem miałem od podstawówki.
napisał/a: klinacz 2014-08-26 22:09
Co do past to polecam Biorepair i R.O.C.S pierwsza zawiera mikrocząsteczki cynku, które wbudowują się w szkliwo i zębinę, druga zawiera wapń, magnez i fosfor, składniki które wzmacniają zęby.
Szczoteczka idealna, więc tutaj jest ok.

Co do wyglądu estetycznego to można by się wybrać na konsultację do lekarza, który zajmuje się stomatologią estetyczną.
Zęby wyglądają jakby wymagały piaskowania, więc przydałaby się konsultacja z innym stomatologiem w tej sprawie.
napisał/a: piotrosiama 2014-08-27 03:49
Same pasty to za mało.
Przede wszystkim wizyta u stomatologa, który oczyści ząbki z kamienia i osadu, poleci Ci odpowiednią dla Twojego stanu uzębienia pastę i rodzaj szczoteczki oraz da skierowanie na zrobienie foto no a potem leczenie.
napisał/a: Kalinkaa0 2014-09-06 10:40
A może licówki?