Mocne zmiany skórne

napisał/a: aniwitko 2015-01-31 07:09
Wszystko zaczeło się od wysypki (tak jak teraz na zewnetrznej stronie dłoni) nastepnie przerodziło się w jedną plamę (tak jak teraz w zgieciu na łokciu) i na końcu zaczął schodzi naskórek i pozostawia rany, do tego wycieka z tego taka jakby surowica. Nie mam pojęcia co to jest. Lekarze u których byłam dotychczas nie wiedzieli co mi jest albo po prostu mnie zbywali.

http://speedy.sh/CyWtg/IMG-20150126-194954.jpg

http://speedy.sh/YBwPj/IMG-20150129-170805.jpg

http://speedy.sh/ar46b/IMG-20150111-123314.jpg

http://speedy.sh/T39mG/IMG-20150125-105421.jpg

(po wejsciu w zdjecia, nacisnac slow downoland i zdjecie sie pojawi)
napisał/a: Peter 2015-02-03 14:33
Czy towarzyszy temu świąd lub ból?
Z tych ran proponuję zrobić wymaz na posiew bakteriologiczny.
Czy były zlecane jakieś badania ogólne krwi np. pełna morfologia, ASO, CRP, ilościowe IgE?
napisał/a: aniwitko 2015-02-03 17:28
Peter napisal(a):Czy towarzyszy temu świąd lub ból?
Z tych ran proponuję zrobić wymaz na posiew bakteriologiczny.
Czy były zlecane jakieś badania ogólne krwi np. pełna morfologia, ASO, CRP, ilościowe IgE?


swędzi strasznie, a jesli rana nie jest nawilzona zaczyna cholernie za przeproszeniem bolec i szczypac przy kazdym ruchu ręki. Zadnych badan nie mialam zlecanych, tak jak mowilam, kazdy lekarz mnie zbywał, wiec nikt nie zasugerował ze mam robic jakies badania..
napisał/a: Peter 2015-02-04 14:47
Zmiany są dość poważne. Nie rozumiem, dlaczego są bagatelizowane przez lekarzy. Powinny być zlecone badania jak wyżej + testy alergiczne.
Czy używasz jakiś kremów, masz kontakt z substancjami, które mogą potencjalnie uczulać? Czy woda, jakiej używasz jest w twojej miejscowości chlorowana?
napisał/a: aniwitko 2015-02-05 09:12
Peter napisal(a):Zmiany są dość poważne. Nie rozumiem, dlaczego są bagatelizowane przez lekarzy. Powinny być zlecone badania jak wyżej + testy alergiczne.
Czy używasz jakiś kremów, masz kontakt z substancjami, które mogą potencjalnie uczulać? Czy woda, jakiej używasz jest w twojej miejscowości chlorowana?



NO zmiany sa powazne i to sie w ogole goic nie chce. Uzywam masci robionej z chydrocortisonem czy jakos tak. Testy mialam okolo 4 lata temu ale nic nie wykazały, bo rowniez dostałam jakiejs wysypki wtedy ale nie w takim stopniu. Mieszkam w Gdańsku a woda tutaj to za przeproszeniem czysty chlor.. z substancjami nie mam zadnych stycznosci, nawet naczyn ostatnii czasy nie myje, zeby to sie zagoiło..
napisał/a: Peter 2015-02-05 09:48
Niestety, chlor to zaostrza lub w ogóle może być czynnikiem sprawczym.
Na chwilę obecną proponuję do ssania cynk organiczny oraz omega 3,6,9 wit. D3 oraz wit. A+E (tylko dobrej jakości, bo dostępny w Polsce tokoferol - wit. E to nie wszystko). Pękanie skóry jest wynikiem jej przesuszenia, dlatego te suplementy są konieczne. Można też miejsca zmienione chorobowo smarować olejkiem arganowym (wersja do celów kosmetycznych), tylko omijając miejsca w których utworzyły się rany. Żeby coś więcej ustalić, to wskazane byłyby przynajmniej te badania, o których pisałem.
napisał/a: aniwitko 2015-02-05 10:45
wyiore sie jutro do lekarza i chyba na wlasna reke badania porobie.. bo juz na prawde mam dosyc tego.. na wode chlorowana nic poradzic nie moge. Ale bardzo mozliwe ze to wlasnie od tego, bo mieszkam tu dopiero od poł roku..
napisał/a: Peter 2015-02-06 10:48
Pewnie trzeba będzie prywatnie. Taką mamy służbę zdrowia (a może choroby?)
Rozwiązać problem chloru można, ale to kosztowny sposób. A jeśli to nie twoje mieszkanie, to tym bardziej kłopot. Chlor nie tylko alergizuje, ale jest bardzo toksyczny. Powinno się zrezygnować z chlorowania wody na rzecz ozonowania.
Akurat moje miasto było jednym z pierwszych w Polsce, które zaczęło ozonować wodę.
napisał/a: aniwitko 2015-02-07 09:15
porobilam badania, terazczekam na wyniki. kupilam filt do oczyszczania wody, moze chociaz troche pomoze..
napisał/a: Peter 2015-02-09 13:20
aniwitko napisal(a):porobilam badania, terazczekam na wyniki. kupilam filt do oczyszczania wody, moze chociaz troche pomoze..

I dobrze :)