Mocne pulsowanie pod mostkiem

napisał/a: Justyna712 2016-12-15 22:45
Mam wrażenie, że mocno bije mi serce. Co chwilę doznaję serii skurczów wyczuwalnych pod mostkiem i pod żebrami (lewa strona). Jest to widoczne gołym okiem. Nie mam pojęcia, który to narząd tak naprawdę. Czy ktoś miał podobny problem, co to może być? Cały dzień mnie to męczy.

Skurcze występują w tej okolicy http://i.imgur.com/MFGbfcC.jpg
napisał/a: Anna35 2016-12-23 14:20
Mogą to być tzw. fascykulacje, jednak z uwagi na bliskość serca polecam pilną wizytę u kardiologa. Jeżeli to nie opóźni prawidłowej diagnozy lub zaleceń lekarza - wykonać holter 24h EKG. Ujawni on czy te skurcze nie są tzw. skurczami dodatkowymi serca. Przy wyborze miejsca wykonania holtera proponuję kierować się czasem po jakim zostanie opisany - pytać o to. Unikać w tym przypadku firm takich jak enel-med, lux-med itp. (czyli wszystko w jednym - jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego). Unikać dlatego, że lekarze tam na opis dostają tylko 15-20 minut i słabo im płacą. Czasami prześledzenie problemów może potrzebować godziny.

Po założeniu holtera proszę nie zapomnieć w komórce ustawić tej samej godziny, którą widać na urządzeniu, zaś zdarzenia zapisywać tak szybko jak to możliwe z podaniem dokładnego czasu.

Proszę też sobie przypomnieć czy na kilka dni do kilku minut przed tymi pulsowaniami nie miały miejsca następujące zdarzenia:
- choroba infekcyjna (gorączka, kaszel, katar)
- zawroty głowy
- problemy z widzeniem, szumy uszne itp. Osłabienie
- większy niż zwykle wysiłek
- inna zmiana w życiu (np. czyjaś śmierć, nagły stres itp.)
- zmiana leków lub ich dawek

Te spostrzeżenia należy przekazać kardiologowi.