Mocne bicie serca ? Dobre cisnienie, nerwica ?

napisał/a: baba1234 2016-07-06 07:52
Witam.

Mam 24 lata, 192cm wzrostu 100kg wagi. Mam stwierdzona arytmie, zarzyeam bisocard 15mg na dobę. To trwa dwa lata odkąd to stwierdzono. Echo serca w porządku, ekg bez patologii.

Od dwóch tygodni mam mocne bicie serca, pulsuje mi w głowie, i nie mogę spać. W dzień nieodczowalne. Mam problemy z ciśnieniem bo jestem nerwerowy ale jak zazywam bisocard to jest ok.

Mierze ciśnienie 124/60 puls 40-50 kładę się i czuje jak pulsuje serce, wstaje mierze dalej ciśnienie dobre.

Miałem kilka lepszych imprez ostatnio ale potas w normie, niewiem jak magnez.

Jakie badania wykonać? Magnez tarczyca ? Może od kręgosłupa ? Nerwica ? Nerwowy jestem od zawsze a ostatnio nic specjalnego się nie wydarzyło.

Przed Wczoral byłem pobiegać i fajnie zasnalem. A wczoraj masakra, zjadłem tabletkę na noc wypilem melise i jakoś tam zasnalem ale z trudem. Jak lezalem to jeszcze czułem na lezaco jak mnie słabi.

Ma ktoś jakiś pomysł ?
napisał/a: Anna35 2016-09-04 15:33
holter EKG - prywatnie. Jeżeli dzieje się to głównie w nocy to wyjdzie w tym badaniu (czasem za którymś razem). Powtarzanie EKG nie ma tu sensu skoro było prawidłowe ostatnio. Może zaburzenia rytmu (arytmie) się pogłębiły, nabrały innego charakteru. Holter należy powtórzyć jeżeli w wyniku nie będzie nic niepokojącego i w danym dniu nie były odczute te mocne uderzenia i słabość. Dzień powinien wyglądać jak każdy inny - czyli praca, aktywność fizyczna, godzina pójścia spać i obudzenia tak jak w zwykły dzień kiedy to występuje. Zapisać dokładnie godzinę, kiedy to występuje i co wtedy robisz.

Jaki jest wynik potasu we krwi (i jakie normy w twoim laboratorium)?

Puls puls 40-50 - to bradykardia - w tym przypadku należy udać się pilnie do kardiologa. Może dawka leku jest za duża, może trzeba zmienić leki, ale nie wiem na co się leczysz, jaka jest historia choroby - tu pomoże prowadzący Cię kardiolog. W trakcie czuwania puls nie powinien schodzić niżej niż 60, zaś podczas snu niżej niż 50. Jednak jeżeli jesteś sportowcem będziesz mieć niższy puls i wtedy kardiolog określa czy jest źle czy dobrze. Normy dotyczą osób o normalnej kondycji fizycznej.

15mg to spora dawka. Ja przy 10mg mam już bloki serca. Jednak sam nie ingeruj w leczenie, tylko skontaktuj się z lekarzem.