MMR prośba o radę

napisał/a: Lillu1 2015-07-12 20:53
Witam
Mam zaległe szczepienie syna na MMR. Syn ma 18 miesiecy, do tej pory przekładałam szczepienie ze względu na ząbkowanie i dużo moich obaw związanych z tym szczepieniem. Jakie preparaty mogę mu podać przed szczepieniem i jak je dawkować, żeby go troche wzmocnić? jak pisałam wczesniej Mały ma 18 m i waży 11,5 kg. Zastanawiam się też nad terminem szczepienia, myślałam nad początkiem sierpnia, bo we wrześniu wyjeżdzamy w góry i póżniej troche obawiam się sezonu zachorowań. I jeszcze ile czasu odczekać po MMr z następnym szczepieniem? Pozdrawiam
napisał/a: Peter 2015-07-14 12:06
Proponuję wit.C w kroplach colfarm w ilości 0,25 ml, ale 4 razy dziennie (dzień przed szczepieniem i przez 7 dni po szczepieniu). Początek sierpnia na szczepienie ok. Odczekać co najmniej 6 tyg. z następnym szczepieniem.
napisał/a: Lillu1 2015-07-14 20:36
Witam
Dziękuje za odpowiedz, mam jeszcze dwa pytania. Spotkałam się z opinią,że bezpieczniej jest szczepić (mmr) dzieci trochę starsze. Czy rzeczywiście wiek ma tutaj duże znaczenie, a jeśli tak to czy warto przekładać to szczepienie i w jakim wieku zaszczepić? Pediatra syna namawia nas na szczepionkę przeciw pneumokokom. Syn nie chodzi do żłobka, dopiero za 2 lata pójdzie do przedszkola. Czy jest sens szczepić i jeśli już to kiedy?
Pozdrawiam
napisał/a: Peter 2015-07-16 13:25
Pneumokoki można dopiero przed pójściem do przedszkola (na ok. pół roku przed). Standardowo MMR szczepi się 13-14 msc życia. Można przesunąć o ok. 4-5 msc.
napisał/a: Lillu1 2015-07-24 11:28
Witam, bardzo dziękuje za rade. Wit C z Colfarmu juz kupiłam, zaszczepie na początku sierpnia, akurat w przychodni dostępny jest Priorix. Pozdrawiam