Mleko - zabójca kobiet

djfafa
napisał/a: djfafa 2014-11-23 15:10
Olbrzymie Szwedzkie badanie (60 tysięcy uczestniczek) dowiodło, że każda wypita szklanka mleka dziennie zwiększa ryzyko śmierci u kobiet aż o 15%.

Dodatkowo dowiedziono, że mleko w żaden sposób nie zmniejszało ryzyka złamań kości a wręcz przeciwnie, ryzyko złamań było o 2% wyższe!

Kobiety pijące 3 szklanki mleka dziennie były aż o 50% bardziej narażone na śmierć w wyniku chorób sercowo-naczyniowych oraz nowotworów niż kobiety, które mleka nie piły.

Wg autorów badań, wyniki kwestionują sens zaleceń picia mleka.

http://www.ergo-log.com/milk-the-white-ladykiller.html
napisał/a: Andzrej 2014-11-24 19:43
Moja babcia żyła 100 lat a piła dużo mleka.
Przypuszczam że długowieczność zawdzięczała pobycie na Syberii. Sąsiad, który też był na Syberii żył 102 lata.
napisał/a: piotrosiama 2014-11-25 02:33
A w szpitalach wciąż na śniadanie - nieodłączna zupa mleczna :(
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-11-25 06:13
Andzrej napisal(a):Moja babcia żyła 100 lat a piła dużo mleka.
Przypuszczam że długowieczność zawdzięczała pobycie na Syberii. Sąsiad, który też był na Syberii żył 102 lata.


Bo Twoja babcia piła mleko, to co obecnie jest na półkach sklepowych mlekiem nazywać się nie powinno.
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-11-25 06:14
piotrosiama napisal(a):A w szpitalach wciąż na śniadanie - nieodłączna zupa mleczna :(


Przemysł mleczarski i rządy nie pozwolą aby nie daj Boże ktoś zalecił ograniczanie mleka. Kasa, kasa, kasa to się liczy a nie zdrowie.
napisał/a: Andzrej 2014-11-26 21:38
http://www.surowo.pl/zdrowie-i-choroby/231-sekrety-dlugowiecznych-ludzi-hunza


"O Hunzach mówi się, że są to najzdrowsi, najdłużej żyjący, najszczęśliwsi ludzie na naszej planecie. Nie bez powodu. Ich długość życia osiąga nawet 120-140 lat..........
Hunza nie są stricte wegetarianami, ale mięso jedzą tylko od święta, w dodatku duszone i w małej ilości. Zwierzęta nie są hodowane głównie na mięso, ale w celu pozyskiwania mleka. Kiedy zwierze już jest starsze i nie zapracuje na swoje utrzymanie, wtedy się je zabija i przyrządza mięsny posiłek. Z produktów pochodzenia zwierzęcego spożywają sery, masło i jogurt. Nabiał nie stanowi przewagi w diecie Hunza. Trzeba tutaj powiedzieć, że jest to nabiał otrzymywany w sposób tradycyjny, bez użycia wysokiej temperatury, która niszczy enzymy. Wszystkie produkty otrzymywane są z mleka koziego, które jest znacznie lepiej trawione i przyswajane przez ludzi niż mleko krowie. Oczywiście wszystko organiczne, bez jakiejkolwiek chemii."

Mam rodzinę w Szwecji w mieście Overtornea za kołem polarnym i piją tam mleko a o tych badaniach nie słyszeli.
napisał/a: Olenkaa 2014-12-27 23:04
To co kupujemy w sklepie to nie mleko. Dobrze, że bardzo rzadko piję mleko.
napisał/a: viki71 2014-12-29 16:02
Poczytałam i namówiliście mnie.Kubek mleka a do tego buła z masłem i dzemem.Mniam.Właśnie wcinam:)
napisał/a: Rozbrykany Tygrysek 2015-01-17 21:28
Mleko jest dla krów a nie ludzi :)
A chorób powiązanych z jego piciem cała masa.. ale skąd tu panie brać wapń? :PP
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-01-18 07:54
Przy odpowiedniej konsumpcji wit. D i K2 wystarczy Ci około 300-400 mg wapnia na dobę (patrz Plemiona Bantu), a taką ilość można śmiało osiągnąć jedząc warzywa i orzechy.
napisał/a: Rozbrykany Tygrysek 2015-01-20 13:10
hahah przecież ja doskonale to wiem :) nabijam się :P
To kluczowy argument zwolenników picia mleka, które tak naprawdę powoduje ucieczkę wapnia z kości.
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-01-20 13:16
No w krajach tych zwolenników osteoporoza ma się dobrze, a tam gdzie mleka się pija o osteoporozie mało kto słyszał.