Mleczny kolor moczu

napisał/a: garnier87 2011-03-03 16:13
Witam.
Mam następujący problem od 3 dni.
Otóż mój kolor moczu jest intensywny mleczny, bardzo się tego wystraszyłem. Problem ten mam od 3 dni.
Co to może być ? Dodam że nic mnie nie boli, nie piecze....
Bardzo proszę o odpowiedź.
napisał/a: Butterfly:) 2011-03-03 16:33
Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale chodzi Ci o to, że mocz jest mętny? Jeżeli tak, powinieneś zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego, od którego dostaniesz skierowanie na badanie moczu. Przyczyną może być zapalenie dróg moczowych. Czy leczysz się na kamicę nerkową? Czasami także ona może być przyczyną zmętnienie moczu. Tak czy inaczej, badanie moczu należy wykonać.
napisał/a: garnier87 2011-03-03 19:34
Hej
Tam, mocz jest tak mętny że aż biały. O dziwo w tej chwili mój mocz jest normalnego koloru, bywa tak tylko jak mniej piję. Dziwie się trochę że nic mnie nie boli, żadnych oznak do zmartwień. 10 lat temu leżałem w szpitalu gdyż "urodziłem" mały kamień, który był bardzo ostry i bardzo mnie wtedy bolało przy oddawaniu moczu. Do teraz nie miałem żadnych problemów. Może to pytanie nie na miejscu ale jako student mogę coś zaradzić piwem, którego mam pod dostatkiem ? Wskazane do "wypłukania" tych złogów ??
napisał/a: Lexa1 2011-03-09 11:23
Przede wszystkim musisz pić wodę mineralną NISKOZMINERALIZOWANĄ, najlepiej sobie popijać co jakiś czas pół szklanki. Nie możesz dopuszczać, żeby mocz był zbytnio zagęszczony, wtedy łatwo o kamicę jeśli masz tendencję. Mleczny mocz przy kwaśnym odczynie, pojawiający się i znikający sam, to moczany bezpostaciowe. A więc przede wszystkim dbaj o prawidłowe nawodnienie organizmu.
napisał/a: garnier87 2011-03-09 15:12
Dziękuję za info.
Być może ma to coś powiązanego z tym że dużo biegam i mocno się pocę.... piję też dużo ale zdecydowanie mniej wydalam niz piję....

Pozdro
napisał/a: shift 2011-03-09 15:49
jak dużo biegasz (zależy jeszcze co znaczy dużo) to powinieneś nie tylko dużo pić ale i elektrolity uzupełniać
a badanie moczu i tak zrób