Mleczaki

napisał/a: Malabuana 2009-11-01 22:11
Ile mogą wytrzymać mleczne zęby jeśli nie ma zawiazki stałęgo zęba?
napisał/a: Dorota851 2009-11-01 23:24
nie rozumiem pytania?????? musza wytrzymac dotąd dopoki zawiazki sie wytworza i bedzie zab staly
napisał/a: dent24 2009-11-01 23:39
Chodzi o to ,że nie ma zawiązka zęba stałego i jest przetrwały ząb mleczny?Znam taki przypadek,że pacjentka ma taki ząb ,a konkretnie dwójkę mleczna,a nie ma zawiązka zęba stałego i ten mleczak trzyma jej się już 24lata:)Także to zależy chyba od urody:)Można czekać dopóki taki ząb wypadnie i wtedy pomyśleć nad alternatywnym rozwązaniem,np leczenie ortodontyczne by zlikwidowac miejsce po takim zębie,oczywiście jeśli jest to odpowiedni ząb i takie kombinacje można przeprowadzić,bądz pomysleć nad uzupełnieniem protetycznym.Ale najlepiej to po porstu zobaczyć,więc radze zgłosic się do specjalisty,by mógł to ocNIĆ,bo żeby wiedzieć co zrobić,trzeba to zobaczyć na własne oczy:)
napisał/a: Malabuana 2009-11-01 23:54
Dorotko, zawiązki nie ma i się nie wytworzy :(

Dent24, dokładnie tak. Zastanawiam się jednak na ile przetrwały mleczak może mi jeszcze potowarzyszyć... Jestem z nim emocjonalnie związana! Dokładnie jest to górna 5, która jest ze mną od 20 lat, aczkolwiek wiem, że z ósemkami to ciasno tam mym ząbkom trochę więc pewnie czekałoby mnie ortodotyczne leczenie? Aczkolwiek źle bym się czuła z powstałą dziurą. Mam hyzia a punkcie swoich zębów, więc mógłbyś mi wytłumaczyć na czym polega uzupełnienie protetyczna? I ile kosztuje?
napisał/a: Dorota851 2009-11-02 06:50
ahaa o to chodzi myslałam że pytanie jest o dziecko, a to dobrze że go masz jesli sie nie dzieje to trzymać póki nie zaczną sie problemy z nim , jeśli chodzi o wstawienie protetyczne to można dostawić czyli zrobić mały mostek oszlifować zęba obok na niego korone i dostawić tego co był mleczakiem, koronka kosztuje różnie 600 zł ale tu by były dwa punkty z łapka to koło 1300 zł może
napisał/a: Malabuana 2009-11-02 12:08
No to chyba zacznę zbierać... Bo nie wiem, ile taki ząb może wytrzymać najdłużej? Mógłby dożyć ze mną do 30? Czy nikłe szanse?
napisał/a: Dorota851 2009-11-02 13:30
różnie trudno powiedzieć w zależności w jakim on jest stanie czy sie rusza czy nie, ale zapytac sie można lekarza i odnosnie kosztów może być taniej albo drożej ale lepiej wiedzic na czym sie stoi
napisał/a: Malabuana 2009-11-02 22:27
Mleczyk siedzi twardo. Zęby mam aż nadto zdrowe. Przez całe życie byłam uczulona na słodycze, a potem zachorowało mi się na anoreksję bulimiczną, więc nadal nie tykam słodkiego. Jedyne co mi się przydarzyło w życiu to osad - czymś stomatolog musiał się zająć na przeglądzie ;)
Niestety coraz częściej wymiotuję po posiłkach a to nie jest chyba dla zębów wspaniała nowina. Jeden troszkę się ukryszył... I no martwię się...
napisał/a: Dorota851 2009-11-03 08:06
no wymioty są zabójstwem dla zębów , kwasy zabijają szkliwo. Na terapie chodzisz jakąś? by zaprzestać tym wymiotom?
napisał/a: Malabuana 2009-11-03 16:05
Coś więcej napisałam w gastroloogii, więc nie bardzo chce mi się powtarzać, ale tak mniej więcej: chodzę na psychoterapię, nie związaną z zaburzeniami odżywiania, ale wkrótce takową zacznę... Ale i tak nie wierzę, bym z tego wyszła
napisał/a: Dorota851 2009-11-03 20:21
może w końcu warto uwierzyc??
napisał/a: dent24 2009-11-04 10:37
Najważniejsza jest wiara w siebie.Znam dziewczyny,które miały podobny problem i z tego wyszły.Na pewno jesteś super dziewczyną i dasz sobie radę!Głowa do góry!