Mizofonia - patologiczna reakcja na dźwięki

napisał/a: mizofonia 2012-07-06 21:29
Witajcie. Jestem nowa na forum... Nie jestem tu po to, by cokolwiek reklamować, choć z chęcią podzielę się z Wami tekstem, który sama napisałam. Moim celem jest zwrócić Waszą uwagę na zjawisko mizofonii - patologicznej i gwałtownej odpowiedzi na dźwięki wydawane przez innych ludzi. Chorego na mizofonię, schorzenie poznane kilkanaście lat temu mogą doprowadzić do szału takie odgłosy jak: sapanie, chrapanie, chrząkanie, mlaskanie, pociąganie nosem. Zjawisko nie jest jeszcze dobrze poznane, w Polsce nie wiadomo o nim prawie nic. Mnie samej mizofonia rujnuje życie.,, Szukam osób odczuwających to samo, co ja i specjalistów, którzy chcieliby mi pomóc. Ale przede wszystkim pragnę, aby inni ludzie dowiedzieli się o istnieniu choroby, a ci, którzy tak jak ja, żyli z nią przez lata w rozpaczliwej niewiedzy, usłyszeli, że ich problem ma nazwę.

Mój artykuł dotyczący mizofonii: https://docs.google.com/open?id=0B9BDj2jvCxfPblQtWVRmN090NkE

Wiadomości na ten temat w języku polskim jest bardzo niewiele. Można szukać informacji anglojęzycznych, wpisując w wyszukiwarkę "misophonia" lub "selective sound sensitivity syndrome". To są dwie nazwy tego samego schorzenia.

Bardzo dziękuję każdemu, kto zechce zainteresować się tematem...

mój email: mizofonia@gmail.com

Pozdrawiam