Mirena - zatrzym.wody

napisał/a: czarnula4 2012-10-26 08:55
Od lipca mam założona spiralę Mirenę. Od tego czasu tyję, a raczej nabieram chyba wody. Lekarz mnie o tym nie poinformował, pomimo, że wypytywałam o objawy uboczne itp. Pytałam zwłaszcza o tycie. Twierdził, ze tyje się od nadmiaru jedzenia. Po założeniu spirali zauważyłam, ze spodnie robią się ciasnawe zwłaszcza w nogawkach i pasie, pomimo, że byłam na diecie South Beach. Myślałam, ze to przejściowe, jednak dalej czuję się nabrzmiała, mniej oddaję moczu niż wcześniej. Czasem, gdy zastosuję jakieś zioła moczopędne czuję ulgę. Rano budzę się spuchnięta na twarzy, pod oczami, spuchnięte są też palce dłoni. Do tego zaczynają się pojawiać krostki na plecach, dekolcie, skórze głowy. Włosy i cera są strasznie tłuste. Ale najbardziej dokucza mi te uczucie nabrzmienia i tendencje do tycia, nawet, gdy pilnuję tego co jem i ćwiczę.
I teraz nie wiem, czy powinnam te dolegliwości tolerować czy raczej to znak, ze spirala mi nie służy. Mam 37 lat i nie chcę znów wracać do czasów , gdy cera była w kropki. M-c temu rozmawiałam z ginekologiem i jeśli chodzi o cerę kazał mi przeczekać i ewentualnie zrobić poziom testosteronu (mam PCO). Ale co z tym nabieraniem wody i porannym opuchnięciem? Wyniki kreatyniny mam dobre.
napisał/a: wikam2 2012-10-26 22:55
A z tarczycą wszystko okey? :)
napisał/a: czarnula4 2012-10-26 23:42
Lecze niedoczynnosc,ale ostatnie wyniki sprzed tygodnia mam bardzo dobre. Przy objawach niedoczynnosci i zlych wynikach nie puchlam. Te objawy,ktore opisuje zaczely sie odkad mam spirale, przed nia bralam pigulki antykoncepcyjne Naraye ( mam Pco).
napisał/a: czarnula4 2012-10-29 08:32
A czy to normalne, ze przy spirali mam długie cykle i nieregularne? Ostatnio dostałam miesiączkę w 46 dniu cyklu, teraz mam 33 dzień cyklu i od tygodnia jestem bardziej nabrzmiała, pobolewa mnie podbrzusze, czasem lekko podplamiam, ale okresu dalej nie mam. Niestety takie problemy z cyklami miałam , gdy nie stosowałam hormonów, aż musiałam mieć wywoływane miesiączki progesteronem. a tu przecież progesteron mam w spirali.
napisał/a: magdaaGdynia 2012-10-30 16:31
Był już watek o zatrzymywaniu się wody w organizmie. Dziewczyny pisały o Hydrominum
napisał/a: czarnula4 2012-10-30 18:00
Biorę doraźnie Aqua-femin, potas, piję herbatki moczopędne.Ale to pomaga na chwilę, a problem nawraca.
napisał/a: wikam2 2012-11-01 21:20
Czarnulka przy spirali mogą się zdarzyć takie krwawienia ale...powinnaś to skonsultować z lekarzem bo z tego co mówisz ona ewidentnie Ci nie służy. Możliwe, że są to chwilowe skiutki uboczne...ale może póki co ... mogłaby pomóc suplementacja(?) innym hormonem? No skład tabsów a wkładki to co innego.
napisał/a: czarnula4 2012-11-02 08:44
Byłam u ginekologa. Wszystko mi dokładnie wytłumaczył. Objawy te powinny minąć, jesli nie to będziemy próbować chwilowa kuracją jakimś hormonem.
Co do cery to mam wrażenie, ze się poprawia. Moze ja za szybko spanikowałam.
napisał/a: wikam2 2012-11-02 12:01
Aha, no to rozumiem ;)
Mam nadzieję, że z każdym dniem bedzie lepiej :)